Tenis – Australian Open: Radwańska bez szału, ale z awansem do 2. rundy (wideo)!

Pierwsze mecze w Wielkich Szlemach to często ciężka przeprawa. Duży turniej, presja, z którą nie każdy sobie radzi. Swoje pierwsze spotkanie rozegrała dziś Agnieszka Radwańska. Pojawiła się na korcie, stając przeciwko Kristynie Pliskowej. Czeszka sprawiła Polce niemały problem. 

Agnieszka Radwańska w Melbourne Park dwukrotnie docierała do półfinałów, w 2014 i w 2016 roku. Polka na pewno chciałaby powtórzyć te sukcesy, mimo że drabinka turniejowa jest naszpikowana wymagający rywalkami już od pierwszych meczów. Na początek na drodze krakowianki stanęła reprezentantka Czech – Kristyna Pliskowa. Nasza południowa sąsiadka już od początku nie odpuszczała Biało-Czerwonej. Zdobyła przełamanie już w pierwszym gemie, który rozpoczynał cały mecz. Polka musiała otrząsnąć się z tak słabego wejścia w spotkanie i dalej grać już swoje. To jej się jednak nie udało. Czeszka nie pozwoliła Radwańskiej odrobić strat. Ba, nawet dołożyła jeszcze jednego breaka na swoje konto w piątym gemie. Gra nie było już na tym etapie możliwa do wyrównania. Trzeba było zrzucić z siebie złość i stres i wrócić do dobrego tenisa  w drugiej odsłonie.

 Embed from Getty Images

W statystykach to również rozstawiona z 61. numerem Pliskowa wypadła lepiej. Znacznie lepszy procent pierwszego serwisu i piłek po nim wygranych, 2 asy serwisowe, lepsze przyjęcie. To zaważyło na wyniku tego seta.

Powoli gra zaczynała układać się po myśli Agnieszki Radwańskiej. Nie było to łatwe, bo Czeszka cały czas stawiała opór. W końcu punkt za punkt zmieniło się w przełamanie przeciwniczki przez Polkę w szóstym gemie. Sytuacja zaczęła wyglądać mniej niebezpiecznie. Biało-Czerwona miała szanse na wyrównanie stanu gry. Po czterdziestu pięciu minutach to Isia wyszła zwycięską ręką, wygrywając 6:3. Mecz musiał się rozstrzygnąć w trzeciej partii.

W tego seta Polka weszła dużo lepiej. Zaczęła od odebrania serwisu Czeszce. Dało jej to sporo szans na dobre zakończenie spotkania.  Przewaga przełamania wystarczyłaby, żeby wygrać spotkanie. Krakowianka dołożyła na szczęście jeszcze jedno, w siódmym gemie, dzięki czemu mogła być już spokojna o losy meczu. Nie zmienia to jednak faktu, że z taką grą, ciężko będzie zajść Radwańskiej daleko w tym turnieju. W II rundzie czeka ją gra z Ukrainką Lesią Curenko, a na horyzoncie widać już spotkanie wyższego stopnia, rywalką może być Hiszpanka Garbine Muguruza.

Agnieszka Radwańska (POLSKA) – Kristyna Pliskowa (CZECHY) 2:6 6:3 6:2

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password