Tenis – Australian Open: Roger Federer zagra w niedzielnym finale!

Roger Federer pokonał Stana Wawrinkę w szwajcarskim półfinale Australian Open i zagra w 28. finale turnieju Wielkiego Szlema!

Pierwsze dwa sety wygrał Maestro z Bazylei 7:5 i 6:3. Następne dwie odsłony padły łupem Stana Wawrinki. Po czterech odsłonach Federer skorzystał z przerwy medycznej. W decydującej partii kluczowy był piąty gem. W nim zdobywca 17. tytułów Wielkiego Szlema przełamał Wawrinkę i nie oddał prowadzenia do końca seta, wygrywając go 6:3.

W niedzielnym finale na korcie Roda Lavera zmierzy się ze zwycięzcą jutrzejszego meczu pomiędzy Hiszpanem Rafaelem Nadalem a Bułgarem Grigorem Dimitorvem.

35-letni Roger Federer będzie najstarszym uczestnikiem finału Wielkiego Szlema od roku 1974!

Australian Open, półfinał gry pojedynczej:

Roger Federer (Szwajcaria) [17] – Stan Wawrinka (Szwajcaria) [4] 7-5 6-3 1-6 4-6 6-3