Tenis – Australian Open: Rosolska awansowała dalej!

Mecz za meczem. Nasi reprezentanci dzisiaj walczyli na kortach w Melbourne o awanse do kolejnych rund. Mamy komplet zwycięstw. Nad ranem swój pojedynek rozegrała także Alicja Rosolska. Nie był to dla niej łatwy mecz, ale Polka i jej deblowa partnerka – Abigail Spears, wygrały spotkanie w pierwszej rundzie z deblem Cornet/Watson.

Początek meczu mógł się spodobać. Polsko-amerykańska para od początku grała zaciekle o swoje. Już pierwszy serwis rywalek Rosolska i Spears zdołały im odebrać. Tenisistki rozstawione w Szlemie z piętnastką powtórzyły to jeszcze w dwukrotnie pod koniec seta, co zapewniło im pewną wygraną i zbliżyło o krok od drugiej rundy Australian Open. Cornet i Watson również zapunktowały w siódmym gemie przy podaniu Rosolskiej, ale odrobienie jednego przełamania nie odwróciło losu tej partii.

Druga odsłona spotkania już od pierwszych piłek . Polka i reprezentantka USA miały problem, by utrzymać się przy własnym serwisie, ale ostatecznie im się to udało. W kolejnym gemie serwisowym to nie było już możliwe, bo przeciwniczki nie dawały za wygraną. Rosolska i Spears co prawda odrobiły stratę w czwartym gemie, ale francusko-brytyjski debel przy stanie 5:5 podjął się kolejnego ryzyka, które jednak im się bardzo opłacił. Przełamały drugi raz w tym secie rywalki i wyrównały stan gry na 1:1.

To była decydująca partia. Żadna z par tenisowych nie chciała odpuścić, przez co też nie dawały sobie szans na zdobycie break pointów. Przy stanie 5:4 bliżej awansu były Polka i Amerykanka. Musiały wykrzesać z siebie wszystkie siły, by przełamać Cornet i Watson i to im się udało! Alicja Rosolska zagra w drugiej rundzie!

Alicja Rosolaka/Abigail Spears – Alize Cornet/Heather Watson 6:2 5:7 6:4

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password