Tenis – Australian Open: Sensacja! Djoković przegrał z Istominem

Do niewiarygodnej sensacji doszło w meczu 2. rundy Australian Open! Na korcie Roda Lavera Serb Novak Djoković, obrońca tytułu sprzed roku przegrał z Uzbekiem Denisem Istominem 6:7(8), 7:5, 6:2, 6:7(5), 4:6, który  gra w Australian Open, dzięki zwycięstwu w turnieju o „dziką kartą” Spotkanie trwało 4 godziny 50 minut.

Już pierwszy set spotkania Serba z Ubekiem zwiastował emocje. Premierową odsłonę wygrał Istomin 10:8 w tie breaku po 85 minutach gry. Drugi set był również wyrównany, jednak wicelider światowego rankingu wykorzystał w kluczowym momencie break pointa i seta zapisał na własne konto, wygrywając 7:5. Trzecia odsłona, to moment dużej ilości błędów Istomina, dzięki którym Djoković wyszedł na prowadzenie w meczu 2:1. Czwarty i piąty set należały do Azjaty, który wywalczył zwycięstwo na korcie, dzięki bardzo dobrej grze. Na przestrzeni całego spotkania Serb popełnił 72 niewymuszone błędy przy 68 piłkach kończących. Bilans Istomina jest dodatni, bowiem miał 63 winnery i 61 błędów. Djoković wygrał 193 piłki, a jego rywal 186.

Denis Istomin, który 11 lat temu pierwszy raz pojawił się w głównej drabince turnieju w Melbourne po raz trzeci w karierze awansował do trzeciej rundy Australian Open. Poprzednio w 2010 i 2014 roku. Uzbek tylko dwa razy w karierze dotarł do najlepszej „szesnastki” turnieju wielkoszlemowego. W Wimbledonie 2012 i w US Open 2013. W sobotę zagra o 4. rundę z Hiszpanem Pablo Carreno Bustą, rozstawionym z numerem 30.

Australian Open, II runda gry pojedynczej:

Denis Istomin (Uzbekistan) Novak Djoković (Serbia) [2] – 7:6(8), 5:7, 2:6, 7:6(5), 6:4.