Tenis – Australian Open: Serena Williams na drodze do 23. wielkoszlemowego tytułu!

Nie było niespodzianki w ostatnim ćwierćfinale kobiet w Australian Open. Serena Williams (USA) pewnie w dwóch setach pokonała Johannę Kontę (Wielka Brytania). W walce o finał zagra z Chorwatką Mirjaną Lucić-Baroni!

34-letnia Mirjana Lucić-Baroni awansowała do najlepszej „czwórki” turnieju po zwycięstwie nad Karoliną Pliskovą (Czechy). Chorwatka wygrała pierwszego seta 6:4, drugą odsłonę przegrała 3:6, a w trzeciej partii dokonała prawdziwego cudu. Przy stanie 4:3 dla Czeszki Mirjana Lucić-Baroni zdecydowała się opuścić kort w celu skorzystania z interwencji medycznej. Ta sytuacja wybiła Pliskovą z rytmu. Po wznowieniu gry Chorwatka zdobyła 9. punktów z rzędu. W efekcie wygrała 6:4.

W walce o finał Chorwatka zmierzy się z mającą 35 lat Sereną Williams, która nie dała szans młodszej o 10 lat Brytyjce Johannie Koncie. Wygrała szybko i pewnie 6:2, 6:3 zmierzając po 23. wielkoszlemowy tytuł w karierze. Obok Venus Williams jest drugą zawodniczką w półfinale, które w tegorocznym Australian Open nie straciły jeszcze seta. Starsza z sióstr Williams zagra młodszą reprezentantką Stanów Zjednoczonych Coco Vandeweghe. Spotkania półfinałowe odbędą się jutro.