Tenis – Australian Open: Szwajcarski półfinał!

Wiemy już kto zmierzy się w pierwszym półfinale singla mężczyzn w tegorocznym Australian Open. Będzie to dwóch Szwajcarów! Stan Wawrinka i Roger Federer pewnie, w trzech setach, wygrali swoje dzisiejsze mecze, a teraz staną naprzeciw siebie!

Wawrinka – Tsonga

Wawrinka nie miał większych problemów z pokonaniem Francuza Jo-Wilfrieda Tsongi. „Stanimal” rozkręcał się z każdym setem. W pierwszej partii nie zdołał przełamać rywala i musiał rozstrzygnąć losy seta  w tie-breaku. Nie dał w nim szans niżej notowanemu rywalowi. Oddał tylko dwa punkty. Po tym secie między zawodnikami odbyła się dość ostra wymiana zdań.

W drugiej partii co prawda najpierw Wawrinka stracił swoje podanie przy stanie 3-3, jednak natychmiast odrobił stratę. Rozdrażniony Szwajcar zaczął grać jeszcze lepiej. Utrzymał swoje podanie i jeszcze raz przełamał Francuza, wygrywając przy tym drugiego seta.

W trzeciej partii musiał najpierw bronić swój serwis. Tsonga miał dwa break-pointy. Stan wybronił się jednak a następnie „na sucho” przełamał Jo-Wilfrieda. Rozstawiony z numerem 4. zawodnik spokojnie utrzymał przewagę do końca partii i wygrał to ćwierćfinałowe spotkanie.

Federer – Zverev

Fenomenalnie spisujący się w Australii Roger Federer podejmował dziś sensację turnieju – Niemca Mischę Zvereva. Zawodnik o rosyjskich korzeniach w poprzednim meczu pokonał samego Andy’ego Murraya, lidera rankingu ATP. Udało mu się to głownie dzięki zaskakująco ofensywnej grze. Zverev bardzo często korzystał z gry serve & volley. Podobna taktyka nie mogła jednak przynieść skutku z takim mistrzem gry przy siatce jak Federer.

Pierwszy set trwał zaledwie 19 minut. Roger oddał Niemcowi tylko jednego gema. Grał niesamowicie spokojnie i pewnie. Rywal nie miał absolutnie nic do powiedzenia. Dostał porządną lekcję od tenisowego mistrza.

Znacznie lepiej urodzony w Moskwie tenisista zagrał w drugiej partii. Udało mu się nawet przełamać Federera, jednak ten spokojnie opanował sytuację i dwukrotnie wygrał przy serwisie Niemca.

Trzeci set wyglądał bardziej podobnie do pierwszej partii niż drugiej. Może poza siódmym gemem w którym przy gemie serwisowym Zvereva było aż 10 równowag! Federer zdobył w nim ostatecznie drugie przełamanie, a chwilę później zakończył mecz.