Tenis – Australian Open: Szybka porażka Rosolskiej w mikście

Nie udało się. W deblu wczoraj poszło świetnie, w grze mieszanej już tak kolorowo nie było. Alicja Rosolska i Santiago Gonzalez przegrali z mikstem Larsson/Middelkoop 2:6 5:7. 

Poszło szybko. Godzinę zajęło przeciwnikom pokonanie polsko-meksykańskiej pary. W pierwszej partii nie mieli wiele do powiedzenia. Otwierali mecz i już ten właśnie gem odebrali im rywale zza siatki. Stratę podania jeszcze da się odrobić, ale dwóch jest bardzo ciężko. Do stanu 4:2 dla Larssona i Middelkoop nie działo się za wiele, oba miksty wygrywały swoje serwisy. Wtedy jednak szwedzko-holenderska para po raz drugi zdobyła break pointa, co zaprzepaściło szanse Rosolskiej i Gonzalez w tym secie.

Walka dzień po dniu nie jest łatwa. Wczoraj Alicja grała w deblu i awansowała do drugiej rundy, dziś musiała stanąć w szranki w pojedynku mikstowym. W drugiej odsłonie spotkania powalczyli o lepszy wynik, ale nie udało im się wyrównać w setach i sprawić, że losy meczu rozstrzygną się w ostatniej partii. W trzecim gemie oddali swoje podania na korzyść rywali. Przez jakiś czas gra toczyła się gem za gem, ale później udało im się odrobić straty do stanu 4:4. To na niewiele im się zdało. Larsson i Middelkoop byli dziś lepsi. Zdobyli kolejnego breaka na 6:5 i to oni chwilę później cieszyli się z awansu do drugiej rundy w Wielkim Szlemie w Melbourne.

Johanna Larsson/Matwe Middelkoop – Alicja Rosolska/Santiago Gonzalez 6:2 7:5

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password