Tenis – Australian Open: Wojtek Marek w 1/8 finału turnieju juniorskiego!

16-letni Wojciech Marek awansował do 1/8 finału turnieju juniorskiego Australian Open po zwycięstwie w 2. rundzie nad Malezyjczykiem Christianem Didier Chinem 7:5, 6:2. Podczas rywalizacji na korcie mogliśmy poznać niecodzienny styl reprezentanta Malezji. 

Drugi tydzień wielkoszlemowego Australian Open z powodzeniem rozpoczął się dla reprezentantów Polski. Wojtek Marek (1683 ATP), jedyny Biało-czerwony junior, który pozostał w drabince gry pojedynczej wygrał drugi mecz w rywalizacji osiemnastolatków i zagra o ćwierćfinał w Melbourne.

Dzisiejszy jego rywal, Malezyjczyk Chistian Didier Chin zaprezentował niecodzienne zagrania. Serwis „od dołu” czy zagrywanie returnu z połowy kortu to rzadkość na światowych kortach.

Najważniejsze, że Polak poradził sobie z tenisem China i wygrał 7:5, 6:2. W meczu 1/8 finału rywalem pochodzącego z Bytomia tenisisty będzie zwycięzca Tajwańczyk Ray Ho, który niespodziewanie pokonał Argentyńczyka Sebastiana Baeza (1127 ATP) 6:3, 3:6, 6:4.

W I rundzie Marek pokonał rozstawionego z nr 15., Naokiego Tajimę z Japonii 6:3, 6:4.

Dzisiaj Polak odniósł również zwycięstwo w I rundzie gry podwójnej. Wespół z Tajwańczykiem Chunem Hsin Tsengiem pokonali Australijczyka Thomasa Bosancica i Brytyjczyka George’a Loffhagena 6:3, 6:2. Przed tygodniem polsko-tajwańska para wygrała turniej ITF G1 w Traralgonie.

 

Australian Open,

II runda gry pojedynczej juniorów

Wojciech Marek (Polska) – Christian Didier Chin (Malezja) 7:5, 6:2

I runda gry podwójnej juniorów

Wojciech Marek (Polska) / Chun Hsin Tseng (Tajwan) – Thomas Bosancic (Australia) / George Loffhagen (Wielka Brytania) 6:3, 6:2

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password