Tenis – Australian Open: Wymęczone zwycięstwo Kubota i Melo

Polak Łukasz Kubot i Brazylijczyk Marcelo Melo po bardzo wyrównanym spotkaniu awansowali do II rundy turnieju deblowego w Australian Open!

Tegoroczne zmagania w grze podwójnej mężczyzn bardzo dobrze zainaugurowali Jerzy Janowicz i Marcin Matkowski, którzy wczoraj pokonali 7:5, 6:4 Fabio Fogniniego (Włochy) i Fernando Verdasco (Hiszpania). Na szlaku polskich zwycięstw w Melbourne znalazł się również Łukasz Kubot!

Tenisista z Bolesławca w duecie z Marcelo Melo rozegrał trzy setowe spotkanie ze Szwedami Johanem Brunstromem i Andreasem Siljestromem. Pierwszą partię, w której mieliśmy trzy przełamania 7:5 wygrali Polak i Brazylijczyk. W drugiej odsłonie Melo nie utrzymał podania przy wyniku 3:3 i w efekcie rywale już nie oddali prowadzenia, wygrywając 6:4.

Trzeci set był niezwykle dramatyczny. Przy stanie 2:1 Kubot i Melo wywalczyli break pointa, dzięki bardzo dobremu returnowi zagranego po linii w wykonaniu naszego tenisisty. Po chwili Szwedzi popełnili podwójny błąd serwisowy i polsko-brazylijski duet prowadził 3:1. Niestety Marcelo Melo stracił serwis, popełniając również double faults. Szwedzi wyrównali wynik w trzecim secie na 3:3. Końcówka meczu należała do duetu rozstawionego z numerem siódmym w Australian Open. Łukasz Kubot zakończył trwające ponad dwie godziny spotkanie na korcie nr 10 posyłając kończącego volleya przy drugiej piłce meczowej i podaniu Szwedów.

W kolejnym spotkaniu rywalami Polaka i Brazylijczyka będą Nicholas Monroe (USA) i Artem Sitak (Nowa Zelandia)