Tenis – Australian Open: Zaskakujący zwrot akcji

Trzeciego dnia Australian Open temperatura rośnie z minuty na minutę, przekraczając 32 stopnie Celsjusza w cieniu. Gotują się kibice, ale przede wszystkim tenisiści, a nie zachowując „zimnej głowy” w kluczowych momentach przegrywają spotkania! 

MAGDA LINETTE W III RUNDZIE AUSTRALIAN OPEN!

5:1 prowadziła w trzecim secie meczu drugiej rundy Australian Open Jana Fett z Chorwacji z Dunką Carolinie Wozniacki i była krok od sprawienia wielkiej sensacji. 119. rakieta świata mogła wyeliminować wiceliderkę rankingu WTA, ale strach w jej oczach przed wygraną był tak wielki, że mimo dwóch piłek meczowych nie dała rady zamknąć spotkania. Wozniacki uciekła spod mieczu Damoklesa i w zaskakujących okolicznościach odwróciła losy rywalizacji, triumfując 3:6, 6:2, 7:5.

Podobne emocje, co Dunka, przeżywał Francuz Jo-Wilfried Tsonga. W piątym secie przegrywał z 18-letnim Kanadyjczykiem Denisem Shapovalem 2:5, ale w poczynaniach obywatela świata, bo tak można o nim śmiało mówić ze względu na pochodzenie rodziców czy jego miejsce urodzenia, wkradły się nerwowe ruchy. Kolokwialnie mówiąc, odcięło prąd młodemu tenisiście. Doświadczony Tsonga, finalista Australian Open z 2008 roku w wieku 22 lat, odrodził się w ostatnim momencie. Francuz wygrał ostatecznie 3:6, 6:3, 1:6, 7:6(4), 7:5.

Horroru nie zafundowała sobie dzisiaj 15-letnia Ukrainka Marta Kostiuk. Mistrzyni Australian Open juniorek sprzed roku, z powodzeniem radzi sobie w rywalizacji seniorów. Odniosła 11 zwycięstwo w Melbourne z rzędu (6 rok temu, 3 w tegorocznych eliminacjach i dwa w turnieju głównym). Dzisiaj pokonała Australijkę Olivię Rogowską 6:3, 7:5 i zagra ze starszą koleżanką, Eliną Switoliną w piątek o 1/8 finału, gdy temperatury przekroczą 40 stopni w cieniu. Dodatkowo warto napomnieć, że 21 lat świat nie widziała w III rundzie tak młodej tenisistki. Dokładnie od Wimbledonu 1997 i sukcesów Chorwatki Mirjany Lucić Baroni. Natomiast ostatnie takie cuda w wykonaniu nastolatki były w Melbourne w 1996, tu kłania się historia Martiny Hingis.

„Moc jest w niespodziance” czytamy w dzisiejszej kilkustronnicowej zapowiedzi dnia, którą codziennie przygotowują organizatorzy. Na okładce zdjęcie Kostiuk i Shapovalova. Jedno z nich może jeszcze sprawić kolejne.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password