Tenis: Biało-czerwona sensacja na trawnikach Wimbledonu!

Jerzy Janowicz pokonał rozstawionego z nr 14. Francuza Lucasa Pouille’a 7:6(4), 7:6(5), 3:6, 6:1 w II rundzie Wimbledonu! Polak sprawił jedną z największych niespodzianek w tegorocznym turnieju. Dziś na korcie nr 3 zagrał rewelacyjnie i nie dał szans zeszłorocznemu ćwierćfinaliście oraz zwycięzcy turnieju w Stuttgarcie!

2 godziny 45 minut, a na koniec gry licznik wskazał 129-128 w wygranych piłkach. O jedną więcej miał 26-letni Łodzianin! Jerzy Janowicz zagrał dziś jak profesor w spotkaniu o III rundę Wimbledonu. Serwis funkcjonował należycie, agresywna gra Polaka sprawiała wiele problemów Francuzowi.

Pierwsze dwa sety rozstrzygnęły się w tie-brekach. Tenisiści dosłownie kilka razy mieli okazję przełamać podanie rywala, ale ostatecznie w trudnych momentach serwis przychodził z pomocą. Po dwóch godzinach gry Jerzy Janowicz wyszedł na prowadzenie 2:0 w setach. Trzecia odsłona wymknęła się Polakowi z rąk. Jeden słabszy gem, w których Francuz miał trzy szanse na przełamanie okazał się decydujący. Pouille wygrał seta 6:3 i zmniejszył dystans do Łodzianina. Nasz tenisista jednak już na początku czwartej partii przełamał Francuza, a później grał już na tyle swobodnie, że rywal nie wytrzymywał presji i stracił kolejny serwis. Po chwili Jerzy Janowicz mógł cieszyć się wspólnie z kibicami z wygranej w II rundzie Wimbledonu!

Polak o prawo gry w drugim tygodniu Wimbledonu zagra ponownie z Francuzem, tym razem z Benoit Pairem! Obaj panowie grali ze sobą w ćwierćfinale turnieju w Stuttgarcie, wtedy to lepszy był tenisista pochodzący z Awinionu. Mecz odbędzie się w piątek.