Tenis – Davis Cup: Młodzież ognia!

Polscy tenisiści rozpoczynają dzisiaj walkę w Pucharze Davisa ze Słowakami w Bratysławie. Gdy inni, Francja z Serbią i Belgia z Australią, grają o finał prestiżowych, ponad stuletnich rozgrywek, to Polska i Słowacja uciekają przed spadkiem do „trzeciej ligi” i spróbują się utrzymać w Grupie I strefy euro-afrykańskiej. Czyli tuż za elitą. 

Dwa lata temu w Gdyni Polska wygrała ze Słowacją 3:2 i awansowała pierwszy raz do Grupy Światowej. Teraz, aby do niej wrócić musi koniecznie wygrać w Bratysławie, a w przyszłym roku pokonać kolejnych rywali. To jednak melodia przyszłości, bo najwcześniej w 2019 roku możemy być w gronie najlepszych drużyn Pucharu Davisa.

Tymczasem w składzie polskiej drużyny brakuje, do czego mogliśmy już się przyzwyczaić, Jerzego Janowicza i Michała Przysiężnego. Oni wespół z Łukaszem Kubotem i Marcinem Matkowskim odnieśli ważne gdyńskie zwycięstwo. Teraz grają młodzi. Na początek 20-letni Hubert Hurkacz (411 ATP) powalczy z Norbertem Gombosem (85 ATP), a potem rok starszy Kamil Majchrzak (267 ATP) skrzyżuje rakiety z Andrejem Martinem (172 ATP). W sobotę tradycyjnie, debel, a w nim nie zobaczymy kontuzjowanego Marcina Matkowskiego. Zagra u boku mistrza Wimbledonu, Łukasza Kubota Mateusz Kowalczyk. Niedziela znów będzie należeć do singlistów. Mecze w Narodowym Centrum Tenisa rozpoczynać się będą codziennie o 15.

 

Ceny biletów niedrogie, od 5 do 10 euro za dzień. Dziś w Bratysławie święto Matki Boskiej Bolesnej. Duża część sklepów pozamykana. Turyści i okoliczni mieszkańcy spędzają czas nad brzegiem Dunaju, przy Zamku Bratysławskim. Z niego 40 minut drogi piechotą do hali, gdzie Polacy i Słowacy będą rywalizowali. W drużynie gospodarzy zabraknie ich najlepszego tenisisty Martina Klizana, powodem wykluczenia kontuzja, nie będzie też Lukasa Lacko. Mecz ze Słowakami to dla Polaków dobry czas, aby Hubert Hurkacz i Kamil Majchrzak pokazali ogień w grze i wszystko, co najlepsze, a doświadczony Kubot dołożyć punkt w grze podwójnej.  Zapewne około 21 zobaczymy w jakim położeniu będą nasi tenisiści, i czy piątkowy, momentami pochmurny, momentami słoneczny dzień, będzie to dobrý deň!

Korespondencja z Bratysławy, Michał Krogulec

Plan gier

  1. Norbert Gombos – Hubert Hurkacz
  2. Andrej Martin – Kamil Majchrzak
  3. Andrej Martin / Igor Zelenay – Łukasz Kubot / Mateusz Kowalczyk
  4. Norbert Gombos – Kamil Majchrzak
  5. Andrej Martin – Hubert Hurkacz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password