Tenis – DMŚ: Za wysokie progi

Wielka Brytania pokonała Polskę w półfinale Drużynowych Mistrzostw Świata w tenisie na wózkach w Alghero. Polacy bardzo dobrze zaprezentowali się w grupie, wygrywając trzy spotkania z Azjatami. Dziś jednak z Brytyjczykami, mistrzami Wimbledonu biała-czerwoni zaprezentowali tenis, który nie pozwolił im nawiązać wyrównanej rywalizacji.

Na początek na kort wyszli Tadeusz Kruszelnicki i Alfie Hewett, mistrz Wimbledonu w grze podwójnej z 2016 r. wspólnie z Gordonem Reidem. Po kilku zagraniach widać było, że będzie to spotkanie bardzo trudne dla Polaka. W 76 minut 6:0, 6:3 wygrał Hewett i zagwarantował pierwszy punkt Wielkiej Brytanii. Następnie do gry przystąpili Kamil Fabisiak i wicelider światowego rankingu wózkarzy Gordon Reid. Mecz był szybki i jednostronny, Mistrz paraolimpijski z Rio de Janerio, mistrz Wimbledonu (również w singlu) wygrał 6:0, 6:1. Debel nie był rozgrywany.

W drugim półfinale Francja pokonała Belgię również po rozegraniu dwóch meczy singlowych.  W drużynie pokonanych zabrakło Joachima Gerarda, trzeciego zawodnika rankingu.

W meczu o brąz polscy tenisiści na pewno powalczą z Belgią i do sukcesów z fazy grupowej Drużynowych Mistrzostw Świata są w stanie dołożyć kolejny triumf. Pytanie czy Belgowie zagrają bez Gerarda? Gert Vos i Jef Vandorpe, którzy dziś grali w półfinale to odpowiednio 67. i 116. tenisiści w rankingu. Zdecydowanie za Polakami. Rankingi nie grają, ale w tenisie na wózkach odzwierciedlają umiejętności danego zawodnika na tyle, że ten kto jest nisko sklasyfikowany nie ma dużych szans nawiązać wyrównanej gry na przestrzeni całego spotkania.  W finale Francja z Wielką Brytanią czyli lider z wiceliderem rankingu. Stephane Houdet albo Gordon Reid poprowadzi zespół do złotych laurów. Tytułu wywalczonego przed rokiem (w Japonii) bronią Francuzi.

Wyniki półfinałów Drużynowych Mistrzostw Świata w Alghero:

Polska – Wielka Brytania 2:0

Tadeusz Kruszelnicki – Alfie Hewett 0:6, 3:6

Kamil Fabisiak – Gordon Reid 0:6, 1:6

Francja – Belgia 2:0

Nicolas Peifer – Gert Vos 6:0, 6:0

Stephane Houdet – Jef Vandorpe 6:2, 6:0

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password