Tenis – Fed Cup: Reprezentacja USA najlepsza!

Po 17 latach najbardziej utytułowana reprezentacja w historii Fed Cupu powiększa swój dorobek! W rozpoczętym wczoraj finale Amerykanki pokonały tenisistki z Białorusi. Na kortach w Mińsku ekipa przyjezdnych zwyciężyła 3-2 i po raz 18 zdobyła tytuł najlepszej tenisowej reprezentacji kobiet.

Pierwszym spotkaniem finału było starcie Aleksandry Sasnowicz z Coco Vandeweghe. Obyło się bez zaskoczenia. Vandeweghe, była podopieczna Macieja Synówki pewnie pokonała Białorusinkę. Po 93 minutach gry na tablicy wyników widniał rezultat 6-4 6-4 na korzyść Amerykanki.

Po pierwszym dniu był jednak remis, gdyż, ku uciesze lokalnej publiczności, Aryna Sabalenka sensacyjnie pokonała Sloane Stephens. Mistrzyni tegorocznego US Open przegrała 3-6 6-3 4-6. Przed niedzielnymi meczami nikt nie miał więc przewagi.

W pierwszym z dzisiejszych spotkań znów pewne zwycięstwo odniosła Vandeweghe. Pokonała 19-letnią Sabalenkę 7-6(5) 6-1 i Amerykanki były już o krok od ostatecznego triumfu. Wystarczyło by Stephens pokonała Sasnowicz, lub w ostateczności wygrać starcie deblowe.

W spotkaniu Sasnowicz i Stephens ta druga prowadziła już 6-4 1-6 5-3 i miała swój serwis. Białorusinka jednak zdołała się obronić i po kilku minutach to ona serwowała po mecz. Najpierw na 7-5, później na 8-6. Tę drugą okazję wykorzystała. Do rozstrzygnięcia potrzebny był więc debel. Stephens nie pokazała się w Mińsku z dobrej strony.

Pierwotnie do meczu deblowego anonsowano po stronie Białorusinek Werę Lapko i Lidię Morozową, a po stronie Amerykanek Alison Riske i Shelby Rogers. Jednak ze względu na stawkę tego spotkania kapitanki obydwu zespołów dokonały roszad. Po jednej stronie siatki stanęły Sabalenka i Sasnowicz, a po drugiej Rogers i Vandeweghe. Ostatecznie 6-3 7-6(3) wygrały Amerykanki.

Białoruś – Stany Zjednoczone 2-3