Tenis: Forma Radwańskiej rośnie, jest finał w Sydney

Rośnie forma Agnieszki Radwańskiej przed rozpoczynającym się wkrótce wielkoszlemowym Australian Open. Cieszy nie tylko półfinałowe zwycięstwo w turnieju w Sydney, ale przede wszystkim styl, w którym Isia odprawiła Barborę Strycovą.

To było jednostronne spotkanie. Strycova z Polka grac nie lubi, przegrała z nią już sześciokrotnie, dodatkowo mogła się czuć zmęczona, po wczorajszym maratonie – wczoraj grając w singlu i deblu spędziła na korcie ponad 4 godziny. Radwańska grała swój tenis, rywalka popełniała mnóstwo błędów i często się denerwowała. Było już 4:0 dla Radwańskiej, kiedy Czeszce po raz pierwszy udało się przełamanie. Była to tylko chwilowa niedyspozycja Radwańskiej, która w kolejnym gemie zanotowała także przełamanie, a po chwili przy swoim serwisie zakończyła seta.

W drugim secie było ciut więcej wyrównanej gry, ale widać było, że nasza tenisistka ma pod kontrolą sytuację na koncie. Dała się raz przełamać, oddała jeszcze jeden gem przy serwisie Czeszki, ale pozostałe gemy zapisała na swoim koncie. Awans do finału zapewniła sobie przy pierwszej piłce meczowej. Mecz trwał 75 minut, a Isia górowała nad rywalką we wszystkich elementach statystycznych.

Finał w Sydney będzie 28 grą o końcowy triumf w zawodowej karierze Radwańskiej, nasza zawodniczka powalczy o 21. tytuł. Rywalką będzie triumfatorka spotkania Kanadyjki Eugenie Bouchard z Brytyjką Johanną Konta.

Półfinał Apia International Sydney
Agnieszka Radwańska – Barbora Strycova (Czechy) 6:1, 6:2

Bartosz Szafran4779 Posts

<p>Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.</p>