Tenis – ITF Győr: Trzecie w karierze zwycięstwo Igi Świątek!

Iga Świątek to jedna z największych nadziei na przyszłość polskiego tenisa. Niespełna szesnastoletnia zawodniczka właśnie wygrała trzeci zawodowy turniej w swojej karierze. W finale na ziemnych kortach w węgierskim Győr pokonała 10 lat starszą Czeszkę Gabrielę Horackovą.

Iga podczas turnieju ITF o puli nagród 15 000$ w Győr nie miała większych problemów. W drodze do finału straciła tylko jedną partię. W pierwszej rundzie do zwycięstwa wystarczył jej… jeden gem. Sofia Kowalec z Ukrainy skreczowała już na początku spotkania. Następnie Światek pokonała 6-1 6-2 Słowenkę Ninę Potocnik.

W ćwierćfinale rywalka Polki – Diana Sumova z Czech – oddała mecz walkowerem. To pozwoliło naszej zawodniczce zaoszczędzić więcej sił na dalszą fazę turnieju. Półfinałowe spotkanie było dla Igi najtrudniejszym podczas tego turnieju. Ostatecznie Świątek wygrała jednak z Węgierką Lucą Nagymihaly 6-1 4-6 6-1.

W finale po drugiej stronie siatki stanęła Czeszka Gabriela Horackova (WTA 786). Nie stawiała ona jednak większego oporu i tym samym Iga Świątek pokonała ją 6-2 6-2.

Szymon Frąckiewicz544 Posts

Na stronie od lipca 2016. Wielbiciel tenisa i skoków narciarskich. Specjalizuje się także w pisaniu o narciarstwie alpejskim, baseballu i softballu oraz kolarstwie. Fan muzyki alternatywnej, pasjonat geografii.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password