Tenis: Kubot i Melo zagrają w finale Wimbledonu!!!

Łukasz Kubot i Marcelo Melo awansowali do finału Wimbledonu, po zwycięstwie w pięciu setach 6:3, 6:7(4), 6:2, 4:6, 9:7 z parą rozstawioną z numerem 1 Henri Kontinenem i Johnem Peersem!

Łukasz Kubot (Polska) i Marcelo Melo (Brazylia) fot. newspix

Kolejny trzygodzinny dreszczowiec na pełnym dystansie setów zafundowali nam w tegorocznym Wimbledonie Łukasz Kubot i Marcelo Melo! Ten był o tyle emocjonujący, że decydował o awansie do finału!

Spotkanie półfinałowe rozgrywane na korcie nr 1 przy niemal pełnych trybunach ukontentowało wszystkich oglądających. Mecz lepiej otworzyła polsko-brazylijska para, która wygrała seta pierwszego 6:3. Druga odsłona była bardzo wyrównana i zakończyła się dopiero w tie-breaku, choć mogła wcześniej, ale Kontinen z Peersem nie utrzymali prowadzenia 3:1. Natomiast w decydującym gemie dali sobie wydrzeć przewagę dwóch punktów Melo z Kubotem (z 4:2 zrobiło się 4:7). Trzeci set to koncert wykonaniu duetu rozstawionego w The Championships z „czwórką”. Wygrali tę partię 6:2 w pół godziny i wyszli na prowadzenie w meczu 2:1.

Czwarty set był bardzo wyrównany, ale decydowało szczęście przy break-poincie w siódmym gemie, kiedy piłka po zagraniu Fina otarła się o taśmę i zmyliła Łukasza Kubota. Do czterech wygrali Kontinen i Peers i o wszystkim zdecydował piąty set. W nim jedną jedyną szansę na przełamanie serwisu rywali dostali Kubot i Melo. Wykorzystali ją w 100% i zakończyli set zwycięstwem 9:7 i cały mecz 3:2!

W sobotę zagrają o 14. z rzędu zwycięstwo w tym sezonie na kortach trawiastych i o drugi tytuł wielkoszlemowy indywidualnie (Kubot wygrał Australian Open 2014, a Marcelo Melo Roland Garros rok później). Ich rywalami będą Oliver Marach (Austria) i Mate Pavic (Chorwacja), którzy pokonali w czasie 4 godzin i 35 minut Chorwatów Franko Skugora i Nikolę Mektica 4:6, 7:5, 7:6(4), 3:6, 17:15.

Łukasz Kubot (Polska) [4] / Marcelo Melo (Brazylia) – Henri Kontinen (Finlandia) / John Peers (Australia) 6:3, 6:7(4), 6:2, 4:6, 9:7