Tenis: Łukasz Kubot i Marcelo Melo zagrają o finał Wimbledonu!!!

Świetnie spisują się w tegorocznym sezonie na trawie Łukasz Kubot i Brazylijczyk Marcelo Melo! Dziś awansowali do półfinału Wimbledonu, po zwycięstwie nad braćmi Skupskimi Kenem i Nealem 7:6(11), 6:4, 6:4. Odnieśli tym samym 12. zwycięstwo z rzędu!

Łukasz Kubot (Polska) i Marcelo Melo (Brazylia) fot. newspix

Po wcześniejszych dwóch pięciosetowych meczach dziś Łukasz Kubot i Marcelo Melo zamknęli spotkanie ćwierćfinałowe Wimbledonu z braćmi Skupskimi w trzech partiach!  Pierwszy set był bardzo wyrównany i zakończył się dopiero przy wyniku 13:11 dla polsko-brazylijskiego duetu. Czwarta para z rozstawienia w The Championships obroniła trzy piłki setowe, a sama wykorzystała czwartą.

Druga i trzecia partia miały podobny przebieg. Pierwszy gem był decydujący, to wtedy Kubot z Melo przełamali serwis Brytyjczyków i do końca nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa, wygrywając dwa sety do czterech.

W meczu o finał Wimbledonu zmierzą się z turniejową „jedynką” Finem Henri Kontinenem i Australijczykiem Johnem Peesem, którzy dziś dokończyli mecz, rozpoczęty wczoraj ze zwycięzcami Rolanda Garrosa Michaelem Venusem (Nowa Zelandia) i Rayanem Harrisonem (USA). Ostatecznie Kontinen i Peers wygrali 6:4, 6:7(5), 6:7(5), 7:6(7), 6:1, broniąc po drodze jednej piłki meczowej w tie-breaku czwartego seta.

Wimbledon, ćwierćfinał gry podwójnej

Łukasz Kubot (Polska) [4] / Marcelo Melo (Brazylia) [4] – Ken Skupski (Wielka Brytania) / Neal Skupski (Wielka Brytania) 7:6(11), 6:4, 6:4