Tenis: Niewykorzystane piłki meczowe, smutek na korcie bocznym

TestYou Brain - Be a champion - train your brain with light semaphores

Podczas rywalizacji Igi Świątek z Włoszką Martiną Trevisan mecz gry deblowej na bocznym korcie w turnieju Warsaw Sports Group Open (pula nagród 25 tys. dolarów + hospitality) rozgrywały 15-letnia Maja Chwalińska i 29-letnia Marta Leśniak. Było to spotkanie w ramach I rundy.

Maja Chwalińska i Marta Leśniak przegrały w I rundzie gry podwójnej z siostrami Kolb z Ukrainy Maryną i Nadiją 6:1, 2:6, 9-11. Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęły nasze tenisistki. Prowadziły 6:1, a w drugim secie mogły przełamać rywalki i objąć prowadzenie 3:2. Tej szansy niewykorzystały, a Ukrainki wygrały pozostałe gemy w drugiej partii. Super tie-break był pełen loterii. Raz prowadziły siostry Kolb, a raz Maja i Marta. Jednak to Polki miały dwie piłki meczowe przy stanie 9:7. Ostatnie cztery punkty zdobyły jednak rywalki.

Dziewczyny z Ukrainy grały niepozornie, bardzo lekko uderzając piłki – stwierdziła po zejściu z  kortu Maja Chwalińska. Nie zdobywały bezpośrednio punktów, to my musieliśmy kreować grę. Szkoda tego meczu – dodała Marta Leśniak.

 Z Warszawy Michał Krogulec

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password