Tenis – Pekao Szczecin Open: Czas na 25. edycję turnieju!

Dziś rozpoczęła się 25. edycja turnieju Pekao Szczecin Open 2017 z pulą nagród 150 tys. dolarów. Polski challenger, przez niektórych nazywany małym Roland Garros, przyciągnął w tym roku dużą liczbę znakomitych tenisistów.

Z „jedynką” w Szczecinie rozstawiony jest Francuz Richard Gasquet, który otrzymał od organizatorów dziką kartę. On turniej zainauguruje we wtorek o godzinie 19:00 w spotkaniu z aktualnym mistrzem Polski z Gliwic, Marcinem Gawronem. Natomiast dzisiaj mecz wygrał Florian Mayer, Niemiec gra tutaj z numerem drugim. Jego rywalem w I rundzie był reprezentant Francji Gleb Sakharov. Spotkanie wygrał faworyt, mimo problemów w I secie, 5:7, 6:1, 6:2.

Zaskoczył negatywnie Argentyńczyk Carlos Berlocq. W I rundzie przeciwnikiem turniejowej „czwórki” był Amerykanin Bjorn Frantangelo. Berlocq przegrał niespodziewanie w dwóch setach 4:6, 6:7(2).

W pierwszym dniu imprezy na szczecińskim korcie zaprezentowali się w deblu dwaj Polacy, Tomasz Bednarek w parze z Holendrem Davidem Pelem pokonali Filipa Amrożego i Hiszpana Marca Fornell-Mestresa 6:4, 6:0.

Jutro zostanie rozegranych 13 spotkań singlowych i dwa deblowe. Na korcie centralnym im. Bohdana Tomaszewskiego zagra o 17:00 Jerzy Janowicz. Jego rywalem będzie reprezentant Argentyny, kwalifikant Guillermo Duran.

Wyniki I rundy

Renzo Olivo (Argentyna) [8] – Salvatore Caruso (Włochy) 3:6, 6:4, 6:3

Florian Mayer (Niemcy) [2] – Gleb Sakharov (Francja) 5:7, 6:1, 6:2

Bjorn Frantangelo (USA) – Carlos Berlocq (Argentyna) 6:4, 7:6(2)

Tomasz Bednarek (Polska) / David Pel (Holandia) – Filip Amroży / Marc Fornell-Mestres (Hiszpania) [WC] 6:4, 6:0.