Tenis: Polacy w półfinale Drużynowych Mistrzostw Świata!

W Alghero we Włoszech trwają Drużynowe Mistrzostwa Świata w tenisie na wózkach. Wspaniale spisują się na Sardynii polscy tenisiści! Tadeusz Kruszelnicki, Kamil Fabisiak i Krzysztof Brezyna wygrali trzy spotkania grupowe i awansowali do półfinału turnieju!

Polacy wywalczyli prawo startu w mistrzostwach dzięki wygraniu kwalifikacji w portugalskiej Vilamoura pod koniec marca. Los sprawił, że polscy tenisiści zagrali w grupie C z Azjatami. Na początek we wtorek pokonali Tajlandię, dzień później Japonię a dziś Koreę Południową. Wszystkie spotkania składające się z dwóch meczy singlowych i debla zakończyły się wygranymi biało-czerwonych 2:1! Punkty dla naszej drużyny zdobyli Tadeusz Kruszelnicki i Kamil Fabisiak.

W turnieju seniorskim mężczyzn (w Alghero toczy się również rywalizacja  kobiet, na quadach i juniorów) bierze udział 16 drużyn. Zwycięzcy czterech grup zagrają o medale. Obok Polski będą to mocne zespoły Wielkiej Brytanii, Francji i Belgi. Polacy zagrają o finał z Brytyjczykami w drużynie której jest mistrz paraolimpijski z Rio de Janerio, triumfator Australian Open i Wimbledonu  Gordon Reid. Sukcesy święcił w sezonie olimpijskim. W rankingu zajmuje miejsce 2. Tuż za Francuzem Stephanem Houdetem, a przed Belgiem Joachimem Gerardem. Wszyscy są obecni na Sardynii.  Nasi w notowaniu zajmują miejsca w drugiej i trzeciej dziesiątce. Kamil Fabisiak jest 17., a Tadeusz Kruszelnicki 26.

Półfinał Polski z Wielką Brytanią, która w grupie B pokonała reprezentacje Chin, Włoch i Australii 3:0 rozpocznie się w piątek nie wcześniej niż o 14:30.