Tenis: Powrót do gry francuskiej mistrzyni Wimbledonu!

Mistrzyni Wimbledonu z 2013 roku, Marion Bartoli wraca do tenisowej rywalizacji w 2018 roku, po czterech latach przerwy! Francuzka o decyzji poinformowała w mediach społecznościowych.

Miesiąc po największym triumfie w karierze, jakim było zwycięstwo na trawnikach Wimbledonu w 2013 roku, Bartoli zakończyła sportową karierę. Jednak już w marcu 2018 roku ponownie zobaczymy ją na kortach. Jej powrót nastąpi na  na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych, w Miami.

 

Marion Bartoli ma na koncie 8 wygranych turniejów rangi WTA w grze pojedynczej, a w światowym notowaniu była najwyżej na 7. miejscu. W ostatnim roku zmagała się z olbrzymimi problemami ze zdrowiem. Jej układ odpornościowy uległ znacznemu osłabieniu, co objawiało się utratą dużej ilości kilogramów i spadkiem wagi do 48 kg. W pewnym momencie pojawiały się spekulacje, że Bartoli wróci do tenisa, ale do gry w turniejach legend, jakie rozgrywane są podczas Wielkich Szlemów. Okazało się jednak, że życie zaskoczyło ją pozytywnie i Francuzka rzeczywiście wróci do tenisa, ale do rywalizacji na najwyższym poziomie.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password