Tenis: Powrót z dalekiej podróży! Kubot z Melo zagrają w ćwierćfinale Wimbledonu!

Łukasz Kubot i Marcelo Melo przegrywali już 0:2 w meczu o ćwierćfinał Wimbledonu z Florinem Mergeą i Aisamem-Ul-Haq Qureshim, ale zwycięzcy dwóch turniejów na kortach trawiastych w tym roku obudzili się w odpowiednim momencie! Wygrali trzy pozostałe sety i będziemy dzięki nim przeżywać wciąż wielkie emocje!

To był trudny test dla tenisistów, których wymienia się w gronie faworytów do końcowego triumfu przy Church Road. Podobnie jak w poprzedniej rundzie tak i teraz zagrali mecz na pełnym dystansie setów. Dwa pierwsze przegrali po niemrawej grze z Mergeą I Quershim 6:7(3-7) i 4:6. Od trzeciego seta wszystko się jednak zmieniło…

Polak z Bolesławca Łukasz Kubot dał sygnał do walki i zaczął być kluczową postacią na korcie. Dobrze returnował i świetnie serwował. W szybkim tempie polsko-brazylijski duet wygrał seta do jednego. W czwartej odsłonie meczu przy stanie 3:3 i serwisie naszego tenisisty było 0:30. Ten moment okazał się decydujący. Kubot zagrał genialnie i wraz z Melo objęli prowadzenie 4:3, aby za chwilę cieszyć się ze zwycięstwa w secie 6:4.

Decydujący piąty set był postawieniem kropki nad „i”. Kubot ani myślał, żeby słabiej zagrać, a Melo przystosował się do perfekcyjnej gry Polaka. Dwa przełamania przy ani jednej stracie swojego pozwoliło po ponad trzech godzinach spotkania unieść ręce w geście triumfu! 6:7(3), 4:6, 6:1, 6:4, 6:2, to wynik, który idzie w świat i oznacza, że z czwartą parą z rozstawienia w tegorocznym Wimbledonie trzeba walczyć do ostatniej piłki.

O półfinał Wimbledonu zagrają ze zwycięzcami meczu pomiędzy Marcusem Daniellem (Nowa Zelandia) i Marcelo Demolinrem (Brazylia) a braćmi Kenem i Nealem Skupskimi (Wielka Brytania).

Wimbledon, III runda gry podwójnej

Łukasz Kubot (Polska) [4] / Marcelo Melo (Brazylia) [4] – Florin Mergea (Rumunia) [14] – Aisam-Ul-Haq Qureshi [14] 6:7(3), 4:6, 6:1, 6:4, 6:2