Tenis – Poznań Open: Zwycięstwa Polaków w deblu I dnia turnieju

W Poznaniu rozpoczął się dziś turniej z cyklu ATP Challenger z pulą nagród 64000€ + hospitality. W pierwszym dniu turnieju oglądaliśmy jednego Polaka w singlu i dwie pary w deblu. Do dalszej fazy przeszli tylko debliści.

Pierwszego dnia rywalizacji w Parku Tenisowym Olimpia odbyły się tylko trzy spotkania singlowe i tyleż samo deblowych. Jednak już dziś mieliśmy trzy okazje do dopingowania Biało-Czerwonych.

W singlu mecz pierwszej rundy rozegrał kwalifikant Maciej Rajski. Tenisista z Poitrkowa Trybunalskiego nie sprawił niespodzianki i łatwo uległ rozstawionemu z nr 7. Hiszpanowi Rubenowi Ramirezowi Hidalgo. Zawodnik z Półwyspu Iberyjskiego wygrał 6-4 6-1.

W deblu w akcji były dziś dwie polskie pary. Niespodziewanie do drugiej rundy przeszli grający z dziką kartą Michał Dembek i Maciej Smoła. Po ciężkim pojedynku pokonali rozstawioną z nr 3. francusko-brazylijską parę Jonathan Eysseric/Andre Ghem 3-6 6-3 [10-2]. W drugiej rundzie zmierzą się z parą argentyńsko-hiszpańską Guido Andreozzi/Jaume Munar.

Swój mecz wygrała także druga nasza para grająca z dziką kartą – Hubert Hurkacz/Szymon Walków. Po jeszcze bardziej wyrównanym meczu pokonali Ukraińca Daniło Kałeniczenko i Serba Pedę Krstina 6-3 4-6 [10-8]. Jeszcze nie wiadomo z kim zgrają w drugiej rundzie.

Maciej Rajski (POL) – Ruben Ramirez Hidalgo (ESP) 4-6 1-6
Michał Dembek/Maciej Smoła (POL) – Jonathan Eysseric/Andre Ghem (FRA/BRA) 3-6 6-3 [10-2]
Hubert Hurkacz/Szymon Walków (POL) – Daniło Kałeniczenko/Peda Krstin (UKR/SRB) 6-3 4-6 [10-8]

Szymon Frąckiewicz546 Posts

Na stronie od lipca 2016. Wielbiciel tenisa i skoków narciarskich. Specjalizuje się także w pisaniu o narciarstwie alpejskim, baseballu i softballu oraz kolarstwie. Fan muzyki alternatywnej, pasjonat geografii.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password