Tenis – Puchar Davisa: Polacy zaczęli od porażki

Od przegranej rozpoczęli polscy tenisiści rywalizację ze Słowakami w Grupie I strefy euro-afrykańskiej Pucharu Davisa. Hubert Hurkacz przegrał z Norbertem Gombosem w czterech setach.

Piotr Matusewicz / źródło: Pressfocus

27-letni Norbert Gombos (85 ATP) wyprowadził Słowację na prowadzenie w meczu z Polakami po przekonującym zwycięstwie 6:2, 6:2, 3:6, 6:4. 7 lat młodszy Polak, sklasyfikowany na 411. miejscu w rankingu ATP, poderwał się do walki po dwóch szybko przegranych setach, w których popełnił kilkanaście podwójnych błędów serwisowych. Podanie nie funkcjonowało należycie, ale i gra z głębi kortu nie była na tyle dobra, aby Hurkacz mógł się przeciwstawić Słowakowi. Przed trzecią partią wrocławianin opuścił kort i sytuacja nieco się zmieniła. Lepszy serwis, mniej błędów pozwoliły naszemu tenisiście doprowadzić do pierwszych break-pointów w meczu, a potem przełamać dwa razy podanie Gombosa. Hurkacz wygrał seta 6:3. W czwartym secie obaj tenisiści grali równo, obaj nie wytrzymali presji. Przy stanie 3:2 Słowak do zera przełamał podanie biało-czerwonego i po chwili wygrał własnego gema serwisowego. Polak jednak zerwał się do walki i zmniejszył straty na 4:5.

Hurkacz nie dał rady wyrównać wyniku w secie na 5:5. Gombos wykorzystał pierwszą piłkę meczową i zakończył po dwóch godzinach gry I mecz w rywalizacji Polski i Słowacji.

Za chwilę w Aegon Arena w Narodowym Centrum Tenisa w Bratysławie spróbować wyrównać stan meczu na 1:1 będzie 21-letni Kamil Majchrzak. Polak zagra z Andrejem Martinem.