Tenis – Puchar Davisa: Polscy tenisiści zdegradowani!

Polacy nie utrzymają się w Grupie I strefy euro-afrykańskiej Pucharu Davisa! Po czterech meczach rywalizacji ze Słowakami przegrywamy 1:3. Norbert Gombos w spotkaniu z Kamilem Majchrzakiem zapewnił gospodarzom końcowe zwycięstwo!

Od wczesnych godzin porannych ostatniego dnia rywalizacji Słowaków i Polaków w Bratysławie solidne opady deszczu przechodziły nad miastem.  Organizatorzy ani nie myśleli otwierać dach Aegon Areny, gdzie od piątku obie tenisowe reprezentacje toczą walkę o utrzymanie w Grupie I strefy euro-afrykańskiej Pucharu Davisa. Po dwóch dniach Słowacja prowadziła 2:1 i jedno zwycięstwo w jednym z niedzielnych pojedynków singlowych gwarantowało im końcową wygraną. W pierwszym z nich zagrali Norbert Gombos i Kamil Majchrzak. Dwaj awizowani tenisiści to rakiety numer jeden Słowacji i Polski, którzy reprezentują w Bratysławie narodowe drużyny. Różnica w rankingu przed meczem była kolosalna. Gombos jest notowany na 85. miejscu, a Majchrzak na 267. Na korcie niestety również dało się odczuć tę dysproporcję.

Kamil Majchrzak Fot. Adam Pretty, Bongarts

Skuteczny serwis, mocna gra z głębi kortu, robiąca spustoszenie w defensywie Kamila Majchrzaka sprawiły, że Polak nie miał dużych szans przeciwstawić się świetnie dysponowanemu Norbertowi Gombosowi. Słowak wygrał 6:1, 6:2, 6:4 w nieco ponad 100 minut. Mecz w końcowej jego fazie mógł się jeszcze odmienić, bowiem przy serwisie słowackiego tenisisty Kamil obronił dwie piłki meczowe i sam mógł wykorzystać break-pointa. Gombos ostatecznie wytrzymał psychicznie „dziesiątego” gema i dał wielką radość lokalnej publiczności!

Na pomeczowej konferencji Majchrzak przyznał, że nie sądził, że tak dobrze będzie grał rywal.

Spodziewałem się regularnej, mocnej gry. Im ja grałem trudniejszą piłkę tym on lepszą.  Ciągle wywierał na mnie dużą presję.

W ostatnim meczu już bez stawki Jozef Kovalik zagra z Hubertem Hurkaczem.

Korespondencja z Bratysławy, Michał Krogulec

Wyniki:

Norbert Gombos – Hubert Hurkacz 6:2, 6:2, 3:6, 6:4

Andrej Martin – Kamil Majchrzak 7:5, 4:6, 6:3, 6:3

Andrej Martin / Igor Zelenay – Łukasz Kubot / Mateusz Kowalczyk 7:6(3), 3:6, 3:6, 2:6

Norbert Gombos – Kamil Majchrzak 6:1, 6:2, 6:4

Jozef Kovalik – Hubert Hurkacz 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password