Tenis – Puchar Davisa: Polska przegrywa 0:2 po I dniu ze Słowacją

Kamil Majchrzak, podobnie jak wcześniej Hubert Hurkacz, wywalczył tylko jednego seta w rywalizacji z reprezentantem Słowacji. Andrej Martin podwyższył prowadzenie gospodarzy na 2:0 w meczu o utrzymanie w Grupie I strefy euro-afrykańskiej Pucharu Davisa.

Dwa dobre sety w wykonaniu Kamila Majchrzaka (267 ATP) to za mało, aby myśleć o zwycięstwie w dzisiejszym pojedynku. Przegrany I set 5:7 i wygrany drugi 6:4 mogły dać nadzieję, że halę Aegon Arenę w Bratysławie polscy tenisiści opuszczą z wynikiem 1:1. Niestety im dłużej panowie przebywali na korcie, tym większą przewagę miał Andrej Martin (172 ATP). Wytrzymywał presję w kluczowych momentach, a pierwszy serwis go nie opuszczał, o czym na konferencji przekonywał kapitan polskiej reprezentacji Radosław Szymanik:

Mecz bardzo dobrze zaczął Kamil. Potem jednak Słowak zaczął wielokrotnie serwować przy linii, co utrudniało zadanie przy returnie. Trzymał dyscyplinę taktyczną i wygrał dużo ważnych punktów.

Trzeci i czwarty set Martin wygrał 6:3, 6:3, co sprawiło, że polscy tenisiści są w bardzo trudnym położeniu przed kolejnymi spotkaniami. Jutro w akcji debliści. A Kamil Majchrzak i Hubert Hurkacz zagrają w niedzielę. Utrzymanie w Grupie I strefy euro-afrykańskiej zapewni nam tylko komplet trzech zwycięstw.