Tenis – Puchar Hopmana: Francja z tytułem!

29. edycję tenisowego turnieju Pucharu Hopmana w Perth wygrała reprezentacja Francji. Kristina Mladenović i Richard Gasquet pokonali w finale Amerykanów Coco Vandeweghe i Jacka Socka.

Z rąk Australijki Margaret Court, która 24 razy wygrywała turnieje wielkoszlemowe, nagrodę za zwycięstwo w turnieju par mieszanych odebrali francuscy tenisiści, którzy na przestrzeni trzech spotkań (dwóch singlowych i jednego miksta) okazali się lepsi od Amerykanów, zwyciężając 2:1.

Na początek w trzech setach Richard Gasquet pokonał Jacka Socka. Potem Coco Vandeweghe wygrała rywalizację z Kristiną Mladenović w dwóch partiach. O końcowym zwycięstwie decydował trzeci mecz mikstowy. W nim francuski duet wygrał w dwóch setach, granych do 4 wygranych gemów. Przy wyniki 3:3 w drugiej odsłonie został rozegrany tie-break do pięciu punktów. W nim bezapelacyjnie najlepsi byli Gasquet i Mladenović.

Francja drugi raz zdobyła Puchar Hopmana. W 2014 roku triumfowali Alize Cornet i Jo-Wilfried Tsonga.

Finał: Francja – Stany Zjednoczone 2:1

I mecz:

Richard Gasquet (Francja) – Jack Sock (USA) 6:3, 5:7, 7:6(6)

II mecz:

Kristina Mladenović (Francja) – Coco Vandeweghe 4:6, 5:7

III  mecz:

Richard Gasquet / Kristina Mladenović (Francja) – Jack Sock / Coco Vandeweghe (USA) 4:1, 4:3(5:0)