Tenis: Radwańska przegrała z Kuzniecową mecz o ćwierćfinał Wimbledonu!

Agnieszka Radwańska przegrała w IV rundzie Wimbledonu z Rosjanką Swietłaną Kuzniecową 2:6, 4:6. Tym samym Polka nie zagra w szóstym ćwierćfinale w The Championships.

34 piłek kończących zanotowała Rosjanka w meczu z Agnieszką Radwańską przy tylko 13. Polki. To chyba kluczowa rzecz w zrozumieniu porażki krakowianki 2:6, 4:6 z urodzoną w Petersburgu Swietłaną Kuzniecową.

Początek spotkania IV rundy rozpoczęła dobrze Radwańska. Prowadziła 40:0 we własnym gemie serwisowym. Jednak od tego momentu przegrała kilka piłek z rzędu. Po kilkunastu minutach Kuzniecowa prowadziła 4:0 i nie dała sobie wydrzeć zwycięstwa w premierowej odsłonie, triumfując w niej 6:2.

Drugi set to zupełna inna dyspozycja naszej tenisistki. Polka starała się grać więcej długich piłek, być bardziej agresywną i gdy wydawało się, że może być dobre zakończenie tej partii Radwańska straciła serwis przy stanie 3:3. Zerwała się jeszcze do walki. Przy 5:4 i podaniu na mecz Kuzniecowa wybroniła dwa break pointy i awansowała po 10. latach do ćwierćfinału Wimbledonu.

Na przestrzeni tego spotkania na pewno żal, że Polka nie decydowała się więcej grać przy siatce i przejmować inicjatywę, bo gdy to robiła to w 80% przypadkach zdobywała punkt. Nie ma jednak co rozpaczać, ponieważ IV rundę Wimbledonu przed rozpoczęciem gier w ubiegły poniedziałek bralibyśmy w ciemno.