Tenis – Roland Garros: 56 minut…

56 minut w tenisie może oznaczać potrzebny czas na rozegranie jednego seta podczas turnieju Rolanda Garrosa mężczyzn, ale w rywalizacji kobiet tyle wystarczy na zakończenie całego meczu. Niespełna godzinę potrzebowała Iga Świątek, aby wygrać pierwszy mecz w juniorskim French Open!

W ostatni dzień maja Iga Świątek obchodziła 16. urodziny. Dziś rozpoczęła turniej juniorski od zwycięstwa z Tajwanką En Shuo Liang 6:1, 6:2.  We wtorek w drugiej rundzie zmierzy się ze zwyciężczynią spotkania pomiędzy Rosjanką Anastazją Charitonową a Kolumbijką Emilianą Arango.

Jutro Igę Świątek i Maję Chwalińską czeka początek gier w turnieju deblowym. W Australian Open nasze dziewczyny były w finale. Tu na mączce w Paryżu turniej rozpoczną od meczu z Kolumbijką Marią Camilą Osorio Serrano i Brazylijką Thaisą Grana Pedretti. Organizatorzy zaplanowani tę rywalizację na korcie nr 5 jako czwarte w kolejności od godziny 11.