Tenis – Roland Garros: Drugie dziś zwycięstwo Rosolskiej

Alicja Rosolska w parze z Nowozelandczykiem Michaelem Venusem są w drugiej rundzie turniej miksta. Wyeliminowali oni Łotyszkę Julię Ostapenko i Brazylijczyka Bruno Soaresa. To drugie dziś zwycięstwo Polki na paryskich kortach.

Alicja Rosolska w turnieju miksta gra z Nowozelandczykiem Michaelem Venusem. W pierwszej rundzie turnieju gry mieszanej po drugiej stronie siatki stanęła para łotewsko-brazylijska rozstawiona z 8. Jelena Ostapenko/Bruno Soares. W przypadku miksta rozstawienie jednak często nic nie znaczy. Tak było też dzisiaj.

W pierwszej partii dominacja Polki i zawodnika z Antypodów była wyraźna. Grali oni zdecydowanie pewniej od swoich rywali i już po 23 minutach zakończyli seta wynikiem 6-2. Po drodze dwukrotnie przełamali swoich rywali.

W drugim secie spotkanie było już bardzo wyrównane. Rosolska i Venus zdołali przełamać na 4-3, jednak już po chwili utracili swą przewagę. O wyniku tej partii zadecydował tiebreak. W nim aż do stanu 6-5 i piłki setowej dla pary polsko-nowozelandzkiej nie oglądaliśmy ani jednego mini-breaka. Przyszedł on jednak w najlepszym możliwym dla Ali i Michaela, ponieważ pojawił się właśnie wtedy, kończąc tym samym spotkanie.

Zarówno dla Rosolskiej i Venusa było to drugie dziś zwycięstwo. Wcześniej wygrali oni swoje pojedynki deblowe. Polka w parze z Japonką Nao Hibino pokonały parę Jurak/Rodionowa (więcej tutaj), a Nowozelandczyk razem z Amerykaninem Ryanem Harrisonem odprawili… Kubota i Melo (więcej tutaj).

W kolejnej rundzie zmierzą się ze Słowenką Andreją Klpeac i Brytyjczykiem Dominiciem Inglotem.

Alicja Rosolska/Michael Venus (POL/NZL) – Jelena Ostapenko/Bruno Soares (LTV/BRA) [8] 6-2 7-6(5)