Tenis – Roland Garros: Gra o ćwierćfinał

Alicja Rosolska wraz z Japonką Nao Hibino na trzeciej rundzie zakończyły udział w turnieju gry podwójnej podczas Rolanda Garrosa. Warszawianka porażkę w deblu próbowała powetować sobie zwycięstwem w mikście.

Dla Rosolskiej i Hibino duet Kirsten Flipkens i Francesca Schiavone okazał się nie do przejścia. Polka i Japonka przegrały bój o ćwierćfinał z parą belgijsko-włoską 3:6, 2:6. Kilka godzin godzin później nasza tenisistka wraz z Michaelem Venusem z Nowej Zelandii rozegrała mecz w turnieju gry mieszanej.

Tu poszło jej o wiele lepiej i niewiele brakowało, aby dołączyła do drugiego reprezentanta Polski w ćwierćfinale miksta! Rosolska i Venus przegrali jednak z Słowenką Andreją Klepac i Brytyjczykiem Dominiciem Inglotem 7:6(2), 5:7, 9:11. Szkoda straconej szansy na zamknięcie meczu w dwóch setach, bowiem Polka i Nowozelandczyk prowadzili 4:2 w drugim secie i do końcowego zwycięstwa trzeba było tylko utrzymać własny serwis.

W drugim tygodniu rywalizacji pozostaje nam trzymać kciuki za Marcina Matkowskiego w mikście, który jutro zagra o półfinał!

Roland Garros,

III runda gry podwójnej:

Alicja Rosolska (Polska) / Nao Hibino (Japonia) – Kirsten Flipkens (Belgia) / Francesca Schiavone 3:6, 2:6

II runda gry mieszanej:

Alicja Rosolska (Polska) / Michael Venus (Nowa Zelandia) – Andreja Klepac (Słowenia) / Dominic Inglot (Wielka Brytania) 7:6(2), 5:7, 9:11