Tenis – Roland Garros: Linette przegrała w deblu

Magda Linette nie poszła śladami Alicji Rosolskiej i przegrała w drugiej rundzie debla w Paryżu. Polka i Chorwatka zostały pokonane przez szóste rakiety rankingu – Hradecką i Siniakową 6:0 4:6 6:2.

Pierwszy set to, można by powiedzieć, parada dwóch zawodniczek. Niestety nie były to Linette i Konjuh, a ich przeciwniczki. Nie dały im żadnych szans na zbliżenie się z wynikiem, wygrywając wszystkie serwisy tej odsłony – a więc nie tylko swoje.

Drugi set wyglądał zdecydowanie lepiej z punktu widzenia polskiej i chorwackiej tenisistki. Nawiązały walkę z rozstawionym deblem, zdobywając nawet trzy przełamania, dwa z nich to odpowiedzi na wcześniejsze breaki rywalek. Dzięki takiej grze zapewniły sobie… powrót do meczu. Wygrały tę partię i całe spotkanie rozstrzygnęło się w trzecim secie.

Szósty gem decydującej partii należał do Hradeckiej i Siniakowej, mimo że przy serwisie były ich przeciwniczki. Podobnie było w ósmym, co przypieczętowało zwycięstwo tych dwóch tenisistek.

M. Linette/A. Konjuh – L. Hradecka/K. Siniakova 0:6 6:4 2:6