Tenis – Roland Garros: Niełatwa przeprawa Kubota i Melo

Łukasz Kubot i Marcelo Melo musieli już w pierwszej rundzie paryskiego turnieju wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności. Grający przed własną publicznością rywale – Julien Benneteau i Jeremy Chardy zdołali „urwać” Polakowi i Brazylijczykowi seta.

Kubot i Melo są ostatnio w znakomitej formie i na drugim w tym roku wielkoszlemowym turnieju grają jako jedni z faworytów. Losowanie nie było dla nich jednak zbyt łaskawe i już dziś musieli sprostać trudnemu zadaniu. Grający przed własną publicznością Julien Benneteau i Jeremy Chardy już od początku grali bardzo dobrze. W piątym gemie pierwszego seta zdobyli przewagę przełamania, której nie wypuścili już do końca, a w ostatnim gemie partii zdołali nawet powiększyć.

Drugi set to już zupełnie inna historia. Już w pierwszym jego gemie przełamali Kubot i Melo. Co więcej, nie oddali rywalom w tym gemie nawet punktu. W tej partii polsko-brazylijska para wyraźnie przeważała przy stanie 4-2 zdołała jeszcze powiększyć swą przewagę, a chwilę później wyrównać stan meczu.

Trzeci set był znów bardziej wyrównany. Gemy były dość długie, często „na przewagi”. Kubot i Melo spisywali się jednak lepiej i znów dwukrotnie przełamali. W trzecim gemie do 0 (jedyny łatwiejszy gem w tej partii) i w dziewiątym, który był przez to ostatnim w tym meczu.

Łukasz Kubot/Marcelo Melo (POL/BRA) – Julien Benneteau/Jeremy Chardy (FRA) 3-6 6-2 6-3