Tenis – Roland Garros: Niesamowity comeback Halep! Teraz zagra z Pliskovą

Znamy już komplet półfinalistek w turnieju kobiet. Po ciekawych pojedynkach swoje mecze wygrały Czeszka Karolina Pliskova i Rumunka Simona Halep. Ta druga dokonała tego w niecodziennych okolicznościach.

Karolina Pliskova w swoim ćwierćfinałowym meczu musiała stawić czoła reprezentantce gospodarzy – Caroline Garcii. Było to bardzo wyrównane spotkanie. Szczególnie w pierwszym secie, który trwał aż 75 minut i zakończył się tiebreakiem. W jednym z jego gemów rozegrano aż 21 punktów! W tiebreaku lepiej poradziła sobie Czeszka, która oddała Francuzce tylko 3 punkty.

Drugi set również był wyrównany. Obydwie zawodniczki pewnie wygrywały gemy przy swoich podaniach. Sytuacja zmieniła się przy stanie 4-5 i serwisie Garcii. Pliskova przełamała wówczas do 15, kończąc tym samym mecz.

Karolina Pliskova (CZE) [2] – Caroline Garcia (FRA) [28] 7-6(3) 6-4

W drugim z półfinałów zmierzyły się Rumunka Simona Halep i Ukrainka Elina Svitolina, która w trzeciej rundzie wyeliminowała Magdę Linette. Pierwszego seta pewnie wygrała Svitolina. Ukrainka prowadziła już nawet 5-0 i miała piłkę setową, jednak Halep zdołała zmniejszyć przewagę rywalki i ostatecznie partia ta zakończyła się wynikiem 6-3.

W tym secie również Svitolina zmierzała po zwycięstwo. Ukrainka prowadziła już 5-1 i była o krok od półfinału. Wtedy nagle gra Halep znacznie się poprawiła. Rumunka wyrównała stan seta i wyszła na prowadzenie 6-5. Wtedy przy serwisie rywalki miała 4 piłki setowe, jednak Ukrainka się obroniła i doprowadziła do tiebreaka. Udało jej się wywalczyć piłkę meczową, której wykorzystać jednak nie zdołała. Chwilę później piątą piłkę meczową wywalczyła Rumunka i tym razem udało jej się wyrównać stan meczu.

W decydującej partii Svitolina była już wycieńczona psychicznie. Roztrwonione prowadzenie 5-1 i niewykorzystana piłka setowa to było dla Ukrainki za wiele. Halep w pełni przejęła inicjatywę i nie oddała rywalce już ani jednego gema. Niesamowity comeback.

Simona Halep (ROU) [3] – Elina Svitolina (UKR) [5] 3-6 7-6(6) 6-0