Tenis – Roland Garros: Niespodziewana porażka Matkowskiego

Marcin Matkowski grający i Francuz Edouard Roger-Vasselin niespodziewanie przegrali z niżej notowanymi w deblowym rankingu Argentyńczykiem Andresem Molteni i Kanadyjczyiem Adilem Shamasdinem. Tym samym kończą swój udział w tegorocznym French Open na 2. rundzie.

Początek spotkania układał się po myśli Matkowskiego i Rogera-Vasselina. Polak i Francuz przełamali rywali i prowadzili już 4-1, a potem 5-2. Wówczas jednak coś w ich grze się zacięło. Rywale z łatwością wygrali pięć kolejnych gemów z rzędu i wygrali pierwszą partię.

Drugi set wyglądał nieco podobnie. Marcin i Edouard ponownie prowadzili już 5-2. Niestety znowuż rywale przeprowadzili skuteczną pogoń. Doprowadzili do stanu 5-5, a następnie do tiebreaka. Ten był bardzo wyrównany. Najpierw Molteni i Shamasdin mieli meczbola na 7-5, ale Polak i Francuz się obronili. Potem oni sami mieli piłkę setową na 8-6, jednak również nie wykorzystali swej szansy. Argentyńczyk iKanadyjczyk wywalczyli kolejną okazję i tym razem już ją wykorzystali, eliminując tym samym „Matkę” i Rogera-Vasselina.

Marin Matkowski/Edouard Roger-Vasselin (POL/FRA) – Andres Molteni/Adil Shamasdin (ARG/CAN) 5-7 6-7(7)

Szymon Frąckiewicz537 Posts

Na stronie od lipca 2016. Wielbiciel tenisa i skoków narciarskich. Specjalizuje się także w pisaniu o narciarstwie alpejskim, baseballu i softballu oraz kolarstwie. Fan muzyki alternatywnej, pasjonat geografii.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password