Tenis – Roland Garros: Parada Matkowskiego

W walce o ćwierćfinał Marcin Matkowski i Lucie Hradecka postawili rywalom poprzeczkę dosyć wysoko. Zaczęli mecz dobrze, a jeszcze lepiej go skończyli. Wygrali 6:2 6:2 z mikstem Klaasen/Srebotnik i o półfinał będą grać z parą DellAcqua/Ram.

Gra w ćwierćfinale rządzi się swoimi prawami. Nadal są faworyci i ci, którzy z pozoru skazani są na przegraną. Przeciwnicy polsko-czeskiej pary w turnieju rozstawieni są z numerem czwartym, co właśnie ich stawiało w meczu w roli tych, którzy mają większą szansę na awans do kolejnej rundy.

Matkowsk i Hradecka już od początku spotkania postawili sobie za zadanie napsuć jak najwięcej krwi tenisistom po drugiej stronie siatki. Wydawałoby się, że zadanie będzie trudniejsze, ale ten set wygrali zdecydowanie i bez większych kłopotów. Niemiec i Słowenka nie mieli wiele do powiedzenia, kiedy przegrywali dwa podania. Piłkę setową „Matek” i Hradecka zdobyli do zera.

Po tak świetnym początku, trzeba było postawić jeszcze jeden krok, by przypieczętować awans do ćwierćfinału. Paradę po zwycięstwo w połowie polska para rozpoczęła od zdobycia break pointa już w trzecim gemie. Kropkę nad i postawili w piątym gemie, kiedy zdobyli drugie w secie przełamanie i zakończyli mecz w pięknym stylu!

M. Matkowski/L. Hradecka – K.Srebotnik/R. Klaasen 6:2 6:2