Tenis – Roland Garros: Porażka, która nie boli

Magda Linette zakończyła najlepszy turniej wielkoszlemowy jaki zagrała do tej pory w karierze. W trzeciej rundzie marszrutę Polki w Roland Garros zatrzymała liderka rankingu Race Ukrainka Elina Switolina. 

Pierwotnie do spotkania o „słodką szesnastkę” (jak często mówi się o tenisistach, którzy grają o 4. rundę Wielkiego Szlema) miało dość w sobotę wieczorem na korcie Philippe’a Chatriera. Deszcz jednak był reżyserem wydarzeń na paryskich kortach. Spotkanie przełożono na niedzielę i drugi co do ważności kort Rolanda Garrosa, mianowicie Suzanne Lenglen. Faworytką spotkania była Elina Switolina, która tuż przed turniejem wielkoszlemowym wygrała rywalizację na kortach w Rzymie. Polka przystępowała do meczu z Ukrainką w bojowych nastrojach, ponieważ w dwóch pierwszych meczach w Paryżu w grze pojedynczej oraz dwóch deblowych pokazała, że jest dobrze dysponowana.

Poznanianka nie przestraszyła się Switoliny. Zagrała zgodnie z założeniami taktycznymi, często posyłając długie piłki pod końcową linię i próbując zmieniać schemat gry narzucany przez liderkę rankingu Race. Niestety Ukrainka, która jest główną faworytką turnieju, w kluczowych momentach zaprezentowała bardzo skuteczne zagrania. Takich momentów było kilka. Choćby w pierwszym secie, w trzecim gemie, kiedy to Linette straciła serwis czy w drugiej odsłonie, kiedy Polka była dwie piłki od wygrania seta przy stanie 5:4. Koniec końców Switolina 6:4, 7:5 wygrała z naszą tenisistką. Linette mimo, że przegrała z Ukrainką może czuć satysfakcję z występu na kortach w Paryżu

Magda Linette jest dopiero szóstą reprezentantką Polski, która w grze pojedynczej podczas turnieju Wielkiego Szlema, w erze tenisa open, dotarła do trzeciej rundy. Wcześniej uczyniły to Agnieszka Radwańska, Marta Domachowska, Magdalena Grzybowska, Katarzyna Nowak i Iwona Kuczyńska.

Roland Garros, III runda gry pojedynczej:

Magda Linette (Polska) – Elina Switolina (Ukraina) [5] 4:6, 5:7

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password