Tenis – Roland Garros: Radwańska w trzeciej rundzie

Agnieszka Radwańska jest już w trzeciej rundzie wielkoszlemowego turnieju Roland Garros. Dziś Polka pokonała niżej notowaną Belgijkę Alison van Uytvanck. Nie obyło się jednak bez żadnych problemów.

Agnieszka Radwańska nie rozpoczęła dobrze tego spotkania. Już w pierwszym gemie krakowianka została przełamana. Stratę udało się zlikwidować w szóstym gemie, najdłuższym w tym meczu, jednak już po chwili to znów Belgijka była w lepszej sytuacji. Alison van Uytvanck serwowała nawet po set, jednak Polka ponownie zdołała odrobić stratę. Otwierająca partia zakończyła się tiebreakiem, w którym zdecydowanie lepiej spisała się van Uytvanck.

Drugi set przebiegał już po myśli Polki. Dziesiąta tenisistka rankingu WTA szybko zdobyła przewagę dwóch przełamań i prowadziła 5-1. Ostatecznie oddała rywalce jeszcze jednego gema i wygrywające tę partię 6-2 wyrównała wynik meczu.

Polka nie miała również problemów w decydującym secie. Ponownie dwukrotnie przełamała rywalkę. Najpierw na 2-1, a potem na 6-3, kończąc tym samym spotkanie i awansując do trzeciej rundy tegorocznego turnieju.

Kolejną rywalką Agnieszki będzie reprezentantka gospodarzy Alize Cornet. Francuzka pokonała dziś 6-4 6-1 Czeszkę Barborę Strycovą.

Alison van Uytvanck (BEL) – Agnieszka Radwańska (POL) [9] 7-6(3) 2-6 3-6