Tenis – Roland Garros: Rosolska idzie jak burza!

Alicja Rosolska i Nao Hibino spotkały się w drugiej rundzie French Open z rozstawionym z numerem 17. deblem Rodionowa/Jurak. Polka i Japonka pokonały rywalki 6:7(4) 6:3 6:3.

Spotkanie rozpoczęło się od przełamań po obu stronach kortu. Najpierw swoje podanie stracił polsko-japoński debel, jednak odrobił stracony serwis już przy najbliższej okazji. Sytuacja powtórzyła się w dwóch kolejnych gemach, a w ósmym znowu piłkę straciły Jurak z Rodionową, co mogło przybliżyć Rosolską  i Hibino do wygrania pierwszej partii. Na niewiele zdała się przewaga 5:3, bo Chorwatka i Rosjanka szybko odrobiły straty.
Losy seta rozstrzygnęły się w tie-breaku, choć wcześniej znowu doszło do zdobycia break pointów przez oba deble. Tam lepsze okazały się Darija Jurak i Anastazja Rodionowa.

Druga odsłona meczu nie była już tak spektakularna i pełna przełamań, jak poprzednia. Rosolska i jej japońska partnerka, zdobyły breaka w trzecim gemie. Dalsza gra toczyła się w miarę spokojnie, kiedy to w dziewiątym gemie polsko-japoński debel zdobył drugie przełamanie i wyrównał stan gry.

Ostatni set to walka właściwie gem za gem, choć wynik na to nie wskazuje. Wystarczył jeden break na korzyść Ali i Nao Hibino, który zapewnił im awans do kolejnej rundy.

A. Rosolska/N. Hibino – D. Jurak/An. Rodionowa 6:7(4) 6:3 6:3