Tenis – Roland Garros: Zacięty mecz Rosolskiej w deblu

Alicja Rosolska i Nao Hibino zmierzyły się w pierwszej rundzie French Open z Jeleną Jankovic i Coco Vandenweghe. Po mało imponującym początku, powróciły do zaciętej gry, wygrywając ostatecznie spotkanie 0:6 7:6(3) 7:6(10).

Alicja Rosolska nie poszła w ślady koleżanki z reprezentacji. Rozpoczęła swój pojedynek chwilę po wygranej Magdy Linette i Any Knojuh w pierwszej rundzie debla.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla Polki i jej partnerki. Panie w pierwszym secie przegrały wszystkie swoje podania, przez co zostały pokonane do zera. Rywalki nie dały im w tej partii szans na to, by odrobić straty.

Drugiego seta Rosolska i Hibino zaczęły już inaczej. Tym razem to one wiodły prym, już w pierwszym gemie zdobywając breaka. Trzeci gem przypieczętował fakt, że nie poddały się łatwo, mimo niekorzystnego dla nich początku spotkania. Teraz to Jankovic i Vendeweghe stanęły przed trudnym zadaniem nadrobienia sporych strat. Co prawda to im się udało, ale w tie-breaku lepsze okazały się ich przeciwniczki. Rosolska i jej partnerka obroniły dwie piłki meczowe!

W drugim gemie trzeciego seta jelena Jankovic i Coco Vandeweghe zostały przełamane przez Polkę i Japonkę. Szybko odrobiły straty, a dalsza gra toczyła się gem za gem do kolejnego tie-breaka.
Walka była bardzo zacięta, ale w końcu, po kilku piłkach meczowych dla obu debli, to Alicja i Nao okazały się lepsze!

A. Rosolska/N. Hibino – J. Jankovic/C. Vandeweghe 0:6 7:6(3) 7:6(10)