Tenis – Roland Garros: Zwycięstwo Matkowskiego i Hradeckiej

Marcin Matkowski w parze z Czeszką Lucie Hradecką przeszli pierwszą rundę turnieju gry mieszanej. Bez większych problemów pokonali Steve’a Johnsona i Bethanie Mattek-Sands ze Stanów Zjednoczonych.

Marcin Matkowski i Lucie Hradecka nie mieli łatwego losowania. Trafili na brązowego medalistę z igrzysk w Rio w deblu i mistrzynię olimpijską z tych samych igrzysk w mikście. Udało im się jednak sprostać temu zadaniu.

Spotkanie było dość wyrównane, jednak to polsko-czeska para kontrolowała grę. W trzecim gemie pierwszego seta zdobyli przewagę przełamania. Rywale natychmiast odpowiedzieli, jednak z wyrównania nie cieszyły się długo. Już w kolejnym gemie znów przewagę zdobyli Matkowski i Hradecka. Tym razem utrzymali ją do końca wygranej ostatecznie 6-4 partii.

Druga partia wyglądała podobnie, jednak tu widzieliśmy tylko jedno przełamanie. Nastąpiło ono w trzecim gemie, w którym mająca serwis amerykańska para nie zdołała zdobyć nawet punktu. Matkowski i Hradecka spokojnie „dowieźli” przewagę do końca i wygrali ten mecz.

Teraz zmierzą się ze Słowenką Katariną Srebotnik i Ravenem Klaasenem z Republiki Południowej Afryki.

Marcin Matkowski/Lucie Hradecka (POL/CZE) – Steve Johnson/Bethanie Mattek-Sands (USA) 6-4 6-4

Szymon Frąckiewicz537 Posts

Na stronie od lipca 2016. Wielbiciel tenisa i skoków narciarskich. Specjalizuje się także w pisaniu o narciarstwie alpejskim, baseballu i softballu oraz kolarstwie. Fan muzyki alternatywnej, pasjonat geografii.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password