Tenis – Serwis społecznościowy Wimbledonu (1): 64 lata i koniec. Czas na Kate

I dzień Wimbledonu za nami, warto zajrzeć nieco na korty i poza nie, aby zobaczyć co istotnego działo się dzisiaj przy Church Road. Z pomocą przychodzą nam media społecznościowe!

Serwis społecznościowy Wimbledonu zaczynamy od zmiany warty. Królowa Elżbieta II przez 64 lata była patronką najsłynniejszego turnieju na kortach trawiastych. Od teraz będzie nią księżna Kate Middleton. Dziś spotkała się z tenisistami.

Premierowy dzień Wimbledonu w rywalizacji na kortach przyniósł jedną dużą niespodziankę. Zwycięzca trzech turniejów wielkoszlemowych, a także finalista tegorocznego Rolanda Garrosa, Szwajcar Stan Wawrinka przegrał 4:6, 6:3, 4:6, 1:6 z Rosjaninem Daniłem Miedwidiewem.

Z turniejem nie żegna się za to Czeszka Petra Kvitova. Jej powrót do tenisa, po tym jak we własnym mieszkaniu w grudniu ubiegłego roku została zaatakowana przez nożownika, uszczęśliwił wszystkich sympatyków białego sportu. Na początek Wimbledonu Kvitova pokonała Szwedkę Johannę Larsson 6:3, 6:4, a w jej boksie siedział chirurg, któremu zawdzięcza, że dziś w pełni sił może grać w tenisa.

Szkot Andy Murray otworzył uroczyście mecze na korcie centralnym Wimbledonu. Ten przywilej przysługuje zwycięzcom poprzedniej edycji. W trzech setach pokonał Kazacha Alaksendra Bublika 6:1, 6:4, 6:2. Gdyby przetłumaczymy z języka rosyjskiego nazwisko reprezentanta Kazachstanu to otrzymamy słowo: obwarzanek.

Gdy chcemy tłumaczyć dalej nazwiska, to przekonamy się, że dziecię również odpadło w I rundzie. Mianowicie z turniejem pożegnał się Rumun Marius Copil.

Przez 4 godziny 24 minuty i popularny doktor Ivo zaserwował 44 asy. Na marne. Chorwat Ivo Karlović przegrał po pięciu setach z Brytyjczykiem o bałkańskich korzeniach Aljazem Bedene!

We wtorek kolejny serwis społecznościowy Wimbledonu.

Nie wiemy co powiedzieć/napisać na koniec… Może po prostu jak Danił Miedwidiew  „jesteśmy szczęśliwi” jak możemy donosić o zwycięstwach biało-czerwonych! W drugim dniu turnieju zobaczymy między innymi Magdę Linette i Agnieszkę Radwańską. Informacje o ich meczach znajdziecie u nas! Oby dołączyły do Jerzego Janowicza, który już jest w II rundzie.

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password