Tenis – Serwis społecznościowy Wimbledonu (6): „Matka”, „Żyrafa”, „Bestia” i „Isia”

Zakończył się pierwszy tydzień Wimblelodnu. W niedzielę, zgodnie z tradycją gier nie będzie (choć kilka razy ją naruszono, ze względu na opóźnienia w planie gier spowodowane deszczem). W poniedziałek odbędą się mecze o ćwierćfinał singla i debla! Nie zabraknie w nich polskich tenisistów.

Dzisiejsze mecze na kortach Wimbledonu rozpoczęły się od polskich akcentów na bocznych kortach. W porze obiadowej w akcji oglądaliśmy Łukasza Kubota i Marcina Matkowskiego z zagranicznymi partnerami. Te spotkania przysporzyły nam wiele emocji, a komentatorzy Polsatu Sport ubarwiali nam transmisje, o czym świadczą tweety poniżej!

Łukasz i Melo, który ze względu na wzrost (2,03 m) otrzymał ksywkę „Żyrafa” pokonali po prawie czterech godzinach gry  Niemca Phillipa Petzschnera i Austriaka Alexandra Peyę 11:9 w piątym secie. Dużo szybciej poradzili sobie Marcin Matkowski i Białorusin Max Mirny, „Bestia” jak kolokwialnie jest nazywany, którzy w trzech setach sensacyjnie wyeliminowali niegdyś najlepszych deblistów na świecie! Mike’a i Boba Brayanów!

W międzyczasie na korcie centralnym Wimbledonu grała Isia! Agnieszka Radwańska z Timeą Bacsinszky, ale le jak grała!? Jak za dawnych pięknych lat. Po trzech setach wygrała ze Szwajcarką i w poniedziałek zagra z Rosjanką Swietłaną Kuzniecową o wielkoszlemowy ćwierćfinał!

Strach przed wygraną, to uczucie, które na szczęście nie ogarnęło dzisiaj Polaków w decydujących momentach. Niestety nawiedziło Amerykankę Shelby Rogers i Estonkę Anett Kontaveit. Pierwsza mogła wygrać w dwóch setach z tenisistką rozstawioną w Londynie z nr 1 z Niemką Andżeliką Kerber! Druga natomiast w takim samym stosunku mogła okazać lepsza od Dunki Caroline Wozniacki!

Oglądając sobotnie spotkania nasłuchiwaliśmy informacji o stanie zdrowia Bethanie Mattek-Sands. Amerykanka nieszczęśliwie upadła w czwartkowym meczu II rundy z Soraną Cirsteą z Rumunii.

Wielką sensację sprawili dzisiaj tenisiści, którzy przed turniejem ze sobą nigdy nie grali! Brytyjczycy Marcus Willis i Jay Clarke pokonali utytułowanych Francuzów! Za burtą turnieju deblowego są Pierre Hugues-Herbert i Nicolas Mahut. Willis i Clarke wygrali w pięciu setach mecz II rundy.

Sympatyków Rogera Federera uspokajamy! Szwajcar wygrał w trzech setach z Niemcem Mishą Zverevem i o ćwierćfinał zagra w poniedziałek na Korcie Centralnym z Bułgarem Grigorem Dimitrovem.

Zagranie turnieju? Dominic Thiem w meczu z Amerykaninem Jaredem Donaldsonem ze Stanów Zjednoczonych wykazał się niesamowitą zwinnością i nieprzeciętnymi umiejętnościami!

Dzień w „pigułce” poniżej!

To tyle jeśli chodzi o rywalizację na kortach w pierwszym tygodniu Wimbledonu. Wracamy w poniedziałek. Zagra Agnieszka Radwańska, Marcin Matkowski, Łukasz Kubot w deblu, a także w mikście z Tajwanką Yung Jan-Chan (zostali rozstawieni z „trójką”). Na kortach zobaczymy również Maję Chwalińską, która zadebiutuje w The Championships juniorek! Jej mecz z Amerykanką Victorią Flores został zaprogramowany na kort nr 7 jako czwarty w kolejności od 11:30.

Informacje o spotkania Polaków znajdziecie bezpośrednio po ich zakończeniu na naszym portalu. Odwiedzajcie nas w kanałach społecznościowych na Facebooku i Twitterze, tam bieżące doniesienia z Londynu. Wieczorem tradycyjnie Serwis społecznościowy Wimbledonu!