Tenis stołowy – Austrian Open: Niewielu Polaków pozostało w grze

W Linzu trwają kolejne zawody pingpongowego World Tour. Nasza odmłodzona reprezentacja poniosła wiele strat w fazie eliminacyjnej, największą niespodzianką jest odpadnięcie wicemistrzów Europy, Jakuba Dyjasa i Roberta Florasa. Godnie na razie zastępują ich Marek Badowski i Konrad Kulpa.

Singiel mężczyzn

Tylko Jakub Dyjas zagra w turnieju głównym. Nasz brązowy medalista mistrzostw Europy przez eliminacje nie musiał się przebijać, jego pierwszym rywalem będzie Niemiec Ricardo Walther. Konrad Kulpa odpadł w pierwszej rundzie eliminacji bezpośrednich, przegrywając 0:4 z Francuzem Abdelem-Kaderem Salifou. Wcześniej w drugim meczu grupowym pokonał innego Francuza Romaina Lorentza 4:1, zapewniając sobie pierwsze miejsce w grupie. Na fazie grupowej rywalizację zakończyli Tomasz Badowski, Tomasz Kotowski i Robert Floras.

Singiel kobiet

W turnieju głównym nie zobaczymy żadnej Polki. Już w fazie grupowej rywalizację zakończyły siostry Anna i Katarzyna Węgrzyn, debiutujące w tak prestiżowym turnieju, Magdalena Sikorska i niespodziewanie Klaudia Kusińska. Swoją grupę wygrała jedynie Natalia Bajor, jednak w pierwszej rundzie fazy pucharowej, po niezwykle wyrównanym boju uległą 3:4 Japonce Mizuki Morizono.

Debel mężczyzn

W grze podwójnej najbardziej liczyliśmy na wicemistrzów Europy, Jakuba Dyjasa i Roberta Florasa. Niestety Polacy, po wolnej pierwszej rundzie trafili na Chińczyków Yinchi Fang i Cheng Zhu. Siła azjatyckiego tenisa stołowego jest ogromna, o czym przekonali się nasi faworyci przegrywając 0:3, choć gra była bardzo wyrównana, tylko ostatni set zakończył się różnicą większą niż dwa punkty. Kapitalnie za to poradzili sobie Marek Badowski i Konrad Kulpa. Najpierw bez straty seta wyeliminowali doświadczonych Serbów Lorencio Lupulescu i Dragana Subotica, a w drugiej rundzie sensacyjnie pokonali Koreańczyków Eonrae Che i Donghyun Kim, choć przegrywali już 1:2 w setach. Jutro w decydującej o awansie do głównej drabinki rundzie zagrają z  parą austriacko-niemiecką Chen Weixing/Ruwen Filus. W deblu zagrał jeszcze Kotowski w parze ze Słowakiem Adamem Bratem, ale przegrał w pierwszej rundzie z… Meksykanami i to w stylu pozostawiającym wiele do życzenia.

Debel kobiet

Nie powiodło się w eliminacjach siostrom Węgrzyn. Młodziutkie Polki przegrały z Francuzkami Gasnier i Zarif 1:3. Ich los podzieliły Natalia Bajor i Klaudia Kusińska,. które uległy 2:3 Koreankom Eunchae Ji i Eunhye Lee.

U21

Panowie zakończyli udział w tym turnieju na pierwszej rundzie turnieju głównego. Marek Badowski przegrał z Ganghyeon Park z Korei Południowej, a Tomasz Kotowski z Singapurczykiem Chew Zhe Yu. W turnieju dziewcząt zagra Natalia Bajor, która wygrała swoją grupę eliminacyjną. Odpadły Anna Węgrzyn (komplet porażek w grupie) i jej siostra Katarzyna (przy dobrym jednak bilansie 2:1).

Bartosz Szafran4865 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password