Tenis stołowy – Austrian Open: W Linzu już bez Polaków

Kompletnym niepowodzeniem zakończyły się dla reprezentantów Polski trwające w Linzu zawody z serii World Tour. Jako ostatni z turniejem pożegnali się Jakub Dyjas w rywalizacji singlistów oraz Konrad Kulpa i Marek Badowski w grze podwójnej. 

Reprezentanci Polski nie będą miło wspominać zmagań w Austrii. Od początku wiadomo było, iż jest ten turniej ma stanowić szansę na zdobycie doświadczenia dla młodszych kadrowiczów. Po wczorajszych niepowodzeniach, w grze pozostali jedynie duet Kulpa/Badowski oraz Natalia Bajor w rywalizacji juniorek. Do rywalizacji dołączył także Jakub Dyjas, który z racji rozstawienia nie musiał brać udział w eliminacjach.

Niestety także dzisiejszy dzień nie okazał się zbytnio szczęśliwy. Kulpa z Badowskim przegrali w decydującej rundzie fazy kwalifikacyjnej. Ich pogromcami okazali się Austriak Weixing Chen oraz Niemiec Ruwen Filus, którzy nie oddali młodym Polakom chociażby seta. Natalia Bajor również nie dała rady wygrać pojedynku. Po wyrównanym pojedynku przegrała 2:3 z Koreanką Choi.
Największy zawód sprawił medalista niedawnych mistrzostw Europy. Jakub Dyjas okazał się wyraźny słabszy od Niemca Ricardo Walthera. Ani przez chwilę nie był nawet blisko wygrania pojedynczej partii z bardziej doświadczonym rywalem, w związku z czym wynik 0:4 wygląda naprawdę kiepsko.

Szansę na rehabilitację polscy pingpongiści będą mieli już za tydzień. Wówczas w Sztokholmie odbędzie się kolejny turniej cyklu World Tour.

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password