Tenis stołowy: Belgowie nie pomogli

Słowenia pokonała Belgię 3:0 w ostatnim meczu grupy H eliminacji drużynowych mistrzostw Europy w tenisie stołowym. Jest to informacja o tyle istotna, że po tym wyniku nasza męska drużyna, by zagrać w turnieju finałowym, musi wygrać baraż z Czechami.

Przed dzisiejszą ostatnią kolejką eliminacji sytuacja w grupie H, w której grali Polacy była bardzo skomplikowana. Prowadziła w tabeli nasza ekipa z bilansem dwóch zwycięstw (z Belgami) i dwóch porażek (ze Słoweńcami). Ponieważ Belgowie zdołali wygrać pierwszy mecz ze Słowenią, ich ponowne zwycięstwo dawało Polsce pierwsze miejsce w grupie i bezpośredni awans do turnieju finałowego, który we wrześniu rozegrany zostanie w Luksemburgu.

Niestety dla nas Słowenia na wyjeździe wygrała 3:0 i wskoczyła na pierwszą pozycję w tabeli, zapewniając sobie start w mistrzostwach. Nasi tenisiści spadli na pozycję drugą i muszą się jeszcze o to postarać – to znaczy wygrać mecz barażowy z Czechami, którzy zajęli drugie miejsce w grupie J. Baraże zaplanowano na kwiecień

Polki też już zakończyły rywalizację w eliminacjach. Natalia Partyka i spółka odniosły po dwa zwycięstwa z Hiszpanią i Szwajcarią i w zupełnym spokoju szykują się do turnieju finałowego.

Bartosz Szafran4838 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password