Tenis stołowy – Croatia Open: Bolesna porażka Roberta Florasa w 1/8 finału

Na 1/8 finału turnieju Croatia Open zakończył swój udział Robert Floras. Jedyny reprezentant Polski, który dotarł do tej fazy zawodów, przegrał swoje spotkanie z Ukraińcem Lei Kou aż 0:4Robert Floras po pokonaniu faworyzowanych rywali w dwóch poprzednich rundach, w 1/8 finału ponownie musiał zmierzyć się z niezwykle trudnym rywalem. Ukrainiec Lei Kou to trzykrotny olimpijczyk, a także brązowy medalista igrzysk europejskich, rozgrywanych dwa lata temu w Baku. Od początku było jasne, że ten pojedynek nie będzie należał do łatwych, a osiągniecie życiowego sukcesu przez Roberta Florasa w zawodach tej rangi będzie niezwykle trudne.

Polak od pierwszej piłki meczu miał problem z utrzymaniem kontaktu z rywalem. Kou w dwóch pierwszych setach błyskawicznie wypracowywał sobie kilkupunktową przewagę, której nie miał prawa oddać. Sety przegrane przez Florasa odpowiednio do 4 i 2 nie napawały optymizmem przed dalszą częścią spotkania. Trzecia odsłona meczu przyniosła poprawę gry naszego reprezentanta, który nareszcie nawiązał wyrównaną walkę z przeciwnikiem. Jednakże jego lepsza dyspozycja okazała się niewystarczająca do odrobienia strat. Czwarty set miał podobny przebieg co dwa pierwsze i po niespełna 25 minutach Ukrainiec zameldował się w ćwierćfinale zawodów.