Tenis stołowy – Croatia Open: Troje Polaków przebrnęło przez eliminacje

Eliminacje do kolejnego turnieju z cyklu ITTF Challenge zakończyły się dla reprezentantów Polski awansem trojga z nich. Udział w głównej fazie zawodów rozgrywanych w Chorwacji zapewnili sobie Natalia Bajor, Patryk Zatówka oraz Robert Floras.
Zmagania kwalifikacyjne gry pojedynczej kobiet zakończyły się powodzeniem tylko jednej z Polek. Natalia Bajor triumfowała w 12. grupie po zwycięstwach nad Wegierką Orsolyą Feher oraz Białorusinką Katsiaryną Bavarok. Zawodniczka KU AZS UE Wrocław zmierzy się jutro w pierwszej rundzie fazy pucharowej z faworyzowaną Rumunką Samarą. Zdecydowanie gorzej poradziły sobie Klaudia Kusińska oraz Magdalena Sikorska. Kusińska przegrała obydwa mecze kwalifikacyjne z niżej notowanymi rywalkami. Natomiast Sikorska zdołała wygrać z Bosniaczką Hadziahmetovic, ale nie wystarczyło to na awans do turnieju głównego.

W kwalifikacjach gry pojedynczej mężczyzn spośród pięciu reprezentantów Polski, którzy przystąpili do gry, najlepiej poradzili sobie Robert Floras i Patryk Zatówka. Floras wywalczył bezpośredni awans z grupy, zostawiając w pokonanym polu Rumuna Spelbusa oraz Wlocha Muttiego. Swoje grupy wygrali także wspomniany wcześniej Zatówka i Marek Badowski.  Musieli oni jednak rozegrać po dodatkowym spotkaniu w rundzie preeliminacyjnej. Pierwszy z nich pokonał w nim Tajwańczyka Te Chou 4:0, zaś Badowski musiał uznać wyższość Francuza Ruiza. Pozostali Polacy – Samuel Kulczycki i Kamil Nalepa odpadli po zmaganiach grupowych. W jutrzejszych meczach Robert Floras zagra z Rosjaninem Grigorym Vlasovem, a Patryk Zatówka zmierzy się z Hindusem Harmeetem Desaim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password