Tenis stołowy – Croatia Open; Wiele ciekawego ping-ponga w Zagrzebiu

W turnieju w Zagrzebiu nie ma już Polaków, co nie oznacza, że na pingpongowym Croatia Open nie działy się ciekawe rzeczy. Dziś poznaliśmy półfinalistów singli, finalistów debli i triumfatorów wśród młodzieżowców. 

W grach pojedynczych dzisiejsze gry wyłoniły skład półfinałów. „Górna” połówka drabinki kobiet ukształtowała się w ten sposób, że w ćwierćfinałach walczyły ze sobą Japonki. Hitromi Sato, która w trzech poprzednich rundach nie straciła seta z wielkim trudem rozprawiła się w stosunku 4:3 z Maki Shiomi. Natomiast Saki Shibata pokonała 4:2 Honoke Hashimoto. Jedna z Japonek na pewno zagra jutro w finale. Rywalką będzie albo Elizabeta Samara, albo Ni Xia Lian. Rumunka w ćwierćfinale pokonała Węgierkę Georginę Potę (pogromczynię Kasi Grzybowskiej-Franc z drugiej rundy), zaś zawodniczka z Luksemburga po szalenie wyrównanej grze okazałą się minimalnie lepsza od Rosjanki Poliny Mikhailovej. Z całą pewnością pomogło jej wycofanie się w czasie turnieju rozstawionej z dwójką Japonki Miyu Kato.

Jeśli chodzi o turniej męski to w czołowej czwórce mamy międzynarodowe towarzystwo, ale finał i tak może być niemiecki. Rozstawiony z jedynką Niemiec Ricardo Walther nie napotkał dotąd poważnego oporu, w ćwierćfinale 4:1 pokonał Mizuki Oikawaę z Japonii i w półfinale zagra z Francuzem Canem Akkuzu. Ten z kolei w ćwiartce okazał się nieznacznie lepszy od Fina Benedeka Olaha. Benedikt Duda i Kenji Matsudaira na koniec dnia walczyli o to, która z nacji będzie dominowała w składzie najlepszej czwórki. Ostatecznie 4:3 wygrał Niemiec. Jego rywalem będzie jutro Grek Panagiotis Gionis, który w meczu o awans na podium rozprawił się z sensacyjnym ćwierćfinalistą, Egipcjaninem Mahamedem El-Beiali.

Jeśli chodzi o gry podwójne poznaliśmy dziś skład finałów. Wśród kobiet o końcowy triumf zagrają Japonki Honoka Hashimoto i Hitomi Sato oraz duet szwedzko – węgierski Matilda Ekholm i Georgina Pota. Te pierwsze nie straciły dotąd w Zagrzebiu nawet seta, w półfinale rozgromiły Słowaczkę Barborę Balazovą i Czeszkę Hane Matelovą. Szwedka i Węgierka musiały się napracować nieco więcej, w półfinale okazały się lepsze od Chorwatek Mireli Durak i Mateji Jeger, które jak pamiętamy w pierwszej rundzie odprawiły Natalię Bajor i Klaudię Kusińską.

W turnieju mężczyzn w decydującej grze zmierzą się Węgrzy Nandor Ecseki i Adam Szudi oraz Tajwańczycy Wang Wei Peng i Chia Hung Sun. Ci pierwsi w półfinale wyeliminowali Francuzów Andree Landrieu i Romaina Lorentza, ci drudzy okazali się lepsi od rozstawionych w turnieju z dwójką Niemców Benedikta Dudy i Ricardo Walthera.

Dziś zakończyły się też turnieje młodzieżowe. W turnieju dziewcząt U21 triumfowała pogromczyni Natalii Bajor, Japonka Saki Shibata, pokonując w finale swoją rodaczkę Satsuki Odo 3:0. Wśród młodzieżowców najlepszy okazał się Duńczyk Anders Lind, który w emocjonującym finale okazał się lepszy od Białorusina Aliaksandra Khanina.

Bartosz Szafran4907 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password